Żółte plamy na poduszce. Te sposoby skutecznie pomogą ci się uporać z uciążliwym problemem

Na poduszce po pewnym czasie użytkowania mogą zacząć pojawiać się żółte plamy. Nie da się ukryć, że wyglądają nieestetycznie. Jednak nie jest to problem bez wyjścia. Istnieje kilka prostych i tanich sposobów na usunięcie plam. Sprawdź, czego potrzebujesz, aby przywrócić biel.

Poduszki i kołdry niestety prędzej, czy później utracą swoją biel. Żółte plamy to problem, z którym boryka się naprawdę wiele osób. Zabrudzenia powstają w wyniku gromadzenia się resztek kosmetyków, potu i śliny. Dlatego warto wiedzieć, jak uporać się z zabrudzeniami, aby przywrócić biel. Okazuje się, że wystarczy jeden produkt, który skutecznie poradzi sobie z przebarwieniami. Na dodatek kosztuje tylko kilka złotych. Zajrzyj do kuchennej szafki, aby twoje poduszki znowu były czyste, pachnące i przede wszystkim białe.

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić żółte plamy z poduszki? Wlej to do prania, a problem zniknie

Zamiast kupować drogie detergenty, które wybielą poduszki i inne plamy, wypróbuj domowe sposoby. Są nie tylko tanie, ale i skuteczne. W przypadku żółtych plam na poduszkach pomocny będzie ocet. Wystarczy wymieszać go z wodą w proporcji 1:1. Płyn przelej do butelki z atomizerem, a następnie spryskaj wszystkie przebarwienia. Odczekaj minimum godzinę, a na koniec wrzuć poduszkę do prania.

Żółte plamy na poduszce. Wypróbuj domowy detergent

Kolejnym sposobem na uporanie się z przebarwieniami będzie zrobienie domowego detergentu z trzech składników, które z pewnością masz w domu. Jeżeli nie, to wyprawa do sklepu nie będzie droga, wystarczy kilka złotych, aby kupić te produkty. Do wykonania domowego detergentu potrzebujesz octu, soku z cytryny i wody utlenionej. Pół szklanki kwasu wymieszaj z sokiem i szklanką wody utlenionej, a następnie całość wlej do miski z ciepłą wodą. Do tak przygotowanej mieszanki włóż poszewki na kilka godzin, a później wypierz. 

Jak wybielić poduszkę? Ten produkt rozwiąże twój problem

Aby przywrócić biel poduszce, przygotuj pastę z sody oczyszczonej. Wystarczy, że dodasz do niej odrobinę wody, aby powstała gęsta papka, a następnie nałóż ją na plamy, mocno wetrzyj i pozostaw na około 2 godziny. Później wypierz poduszkę w pralce. 

Więcej o: