Ciekawe krzewy do ogrodu, które zachwycają kolorami. Te gatunki są bardzo łatwe w uprawie!

Jakie krzewy do ogrodu są najlepsze? Wiele osób wybiera rośliny łatwe w uprawie, które przy tym potrafią wyglądać efektownie. Ponieważ ogród to nie tylko miejsce odpoczynku, ale i często wizytówka domu, warto zadbać o niego w sposób szczególny. Podpowiadamy, jak uprawiać krzewy do cienia i półcienia i jakie ciekawe krzewy warto mieć w swoim ogrodzie.

W ogrodzie można stworzyć naprawdę niesamowicie piękną przestrzeń. Kwiaty, krzewy i zielony trawnik sprawiają, że chce się tam przebywać. W ogródku warto posadzić m.in. kolorowe krzewy, które dodatkowo dodadzą mu charakteru! Poznaj najbardziej kolorowe i ciekawe krzewy do ogrodu.

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Krzewuszka cudowna. Ciekawy krzew, którego liście zaskoczą kolorem

Krzewuszka cudowna nazywana również wajgelą cudowną to jeden z najpiękniejszych krzewów, jakie możemy spotkać w ogrodach. Roślina kwitnie późną wiosną i wczesnym latem, więc w idealnym czasie, bo wtedy gdy w ogrodzie spędza się najwięcej czasu. Na pędach krzewuszki rosną piękne, dzwonowate kwiaty, które mogą być w różnych kolorach. Najczęściej krzewuszkę cudowną spotkamy w kolorze czerwonym lub różowym. Co ciekawe liście krzewuszki mogą przybierać kolor niemal czarny.

 

Rosjanka otruła Ukrainkę. Kobieta przeżyła i opowiedziała, jak to się stało. 'Byłam w śpiączce 34 minuty' (Po lewej - Olga, po prawej - Wiktoria) Rosjanka otruła Ukrainkę, by ukraść dokumenty. Olga opowiada przerażającą historię

Mahonia — krzew do ogrodu, który ozdabia go przez cały rok

Mahonia to krzew, który charakteryzuje się swoimi ciemnozielonymi liśćmi, które jesienią zmieniają swoją barwę na brązowo-czerwoną. Co ciekawe mahonia wytrzyma niskie temperatury, dlatego zimą również pięknie zdobi ogrody. Na przełomie kwietnia i maja krzew cieszy oko żółtymi kwiatami, a we wrześniu fioletowo-niebieskimi owocami. Warto wspomnieć, że krzew jest również odporny na szkodniki, praktycznie nic go nie atakuje.

 

Jak sadzić czosnek, kiedy sadzić czosnek wiosenny, Gdzie kupić czosnek do sadzenia Jak sadzić czosnek? Możesz stracić szansę na obfite plony

Hortensja ogrodowa. Królowa krzewów ozdobnych

Hortensja ogrodowa ceniona jest najbardziej za swoje piękne i duże kwiatostany, które zachwycą każdego gościa w ogrodzie. Hortensja to krzew, który rośnie od lata aż do jesieni, więc dość długo będzie ozdabiał ogród. Co ciekawe w zależności od pH gleby, roślina może przybierać co roku inne kolory kwiatów. Hortensja wymaga dość dokładnej pielęgnacji, dlatego, jeśli chcesz mieć ją w ogrodzie, przygotuj się m.in. na częste podlewanie i podglądanie rośliny.

 

Kiedy przycinać krzewy i jak dbać o niskie drzewa ozdobne do ogrodu?

Głównymi zabiegami pielęgnacyjnymi są: ciecie, ściółkowanie, odchwaszczanie, podlewanie, nawożenie, zabezpieczanie krzewów na zimę oraz ochrona. Koniecznie zapamiętaj, że pierwsze podcinanie powinno się odbywać na przełomie czerwca i lipca, drugie po zakończeniu wzrostu – jesienią. 

Więcej o: