Ciekawe krzewy do ogrodu, które zachwycają kolorami. Te gatunki są bardzo łatwe w uprawie!

Jakie krzewy do ogrodu są najlepsze? Wiele osób wybiera rośliny łatwe w uprawie, które przy tym potrafią wyglądać efektownie. Ponieważ ogród to nie tylko miejsce odpoczynku, ale i często wizytówka domu, warto zadbać o niego w sposób szczególny. Podpowiadamy, jak uprawiać krzewy do cienia i półcienia i jakie ciekawe krzewy warto mieć w swoim ogrodzie.

W ogrodzie można stworzyć naprawdę niesamowicie piękną przestrzeń. Kwiaty, krzewy i zielony trawnik sprawiają, że chce się tam przebywać. W ogródku warto posadzić m.in. kolorowe krzewy, które dodatkowo dodadzą mu charakteru! Poznaj najbardziej kolorowe i ciekawe krzewy do ogrodu.

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Krzewuszka cudowna. Ciekawy krzew, którego liście zaskoczą kolorem

Krzewuszka cudowna nazywana również wajgelą cudowną to jeden z najpiękniejszych krzewów, jakie możemy spotkać w ogrodach. Roślina kwitnie późną wiosną i wczesnym latem, więc w idealnym czasie, bo wtedy gdy w ogrodzie spędza się najwięcej czasu. Na pędach krzewuszki rosną piękne, dzwonowate kwiaty, które mogą być w różnych kolorach. Najczęściej krzewuszkę cudowną spotkamy w kolorze czerwonym lub różowym. Co ciekawe liście krzewuszki mogą przybierać kolor niemal czarny.

 

Mahonia — krzew do ogrodu, który ozdabia go przez cały rok

Mahonia to krzew, który charakteryzuje się swoimi ciemnozielonymi liśćmi, które jesienią zmieniają swoją barwę na brązowo-czerwoną. Co ciekawe mahonia wytrzyma niskie temperatury, dlatego zimą również pięknie zdobi ogrody. Na przełomie kwietnia i maja krzew cieszy oko żółtymi kwiatami, a we wrześniu fioletowo-niebieskimi owocami. Warto wspomnieć, że krzew jest również odporny na szkodniki, praktycznie nic go nie atakuje.

 

Hortensja ogrodowa. Królowa krzewów ozdobnych

Hortensja ogrodowa ceniona jest najbardziej za swoje piękne i duże kwiatostany, które zachwycą każdego gościa w ogrodzie. Hortensja to krzew, który rośnie od lata aż do jesieni, więc dość długo będzie ozdabiał ogród. Co ciekawe w zależności od pH gleby, roślina może przybierać co roku inne kolory kwiatów. Hortensja wymaga dość dokładnej pielęgnacji, dlatego, jeśli chcesz mieć ją w ogrodzie, przygotuj się m.in. na częste podlewanie i podglądanie rośliny.

 

Kiedy przycinać krzewy i jak dbać o niskie drzewa ozdobne do ogrodu?

Głównymi zabiegami pielęgnacyjnymi są: ciecie, ściółkowanie, odchwaszczanie, podlewanie, nawożenie, zabezpieczanie krzewów na zimę oraz ochrona. Koniecznie zapamiętaj, że pierwsze podcinanie powinno się odbywać na przełomie czerwca i lipca, drugie po zakończeniu wzrostu – jesienią. 

Więcej o: