Naklejka z rybą na aucie. Po co niektórzy ją naklejają? Znaczenie popularnej nalepki

Jeszcze jakiś czas temu naklejka ryby na samochodzie była bardzo często spotykana. Aktualnie widok tej ozdoby jest raczej rzadki. Co symbolizuje naklejka ryby? Dla wielu osób znaczenie jest oczywiste. Jednak dlaczego widać ją głównie na starszych samochodach?

Dla wielu osób samochód to nie tylko pojazd, który służy do poruszania się z miejsca na miejsce. Niektórzy traktują go jako swoją wizytówkę. Dlatego można zobaczyć na nim wiele różnych naklejek, czy oznaczeń. Często spotykane w ostatnim czasie są wlepki "patrz w lusterka — motocykle są wszędzie". Jednak kierowcy decydują się na przekazywanie informacji za pomocą naklejek. Informują, że w samochodzie znajduje się dziecko, pies lub inne zwierzę. Sprawdź, co oznacza ryba na samochodzie.

Zobacz wideo Wideowywiad z Tomkiem Kucharem, kierowcą rajdowym. Czy samochody elektryczne to przyszłość sportowej motoryzacji?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Naklejka ryby na samochodzie. Co oznacza ten symbol?

Dla wielu osób, zwłaszcza starszych, odczytanie symbolu ryby na samochodzie nie jest problematyczny. Jednak z racji tego, że można go spotkać coraz rzadziej, młodsze osoby mogą mieć kłopoty z odpowiedzeniem na pytanie, co oznacza naklejka rybki. Jest to nic innego jak symbol chrześcijaństwa. Słowo ryba w języku starogreckim oznacza ichtys, czyli pierwsze litery od słów: Iesus Christos, Theou Yios, Soter. Oznaczają one nic innego jak: Jezus Chrystus, Syn Boży, Zbawiciel. Jeżeli więc widzisz na samochodzie przyklejoną naklejkę z rybką, możesz domniemywać, że właścicielem pojazdu jest osoba wierząca. 

Znak ryby na samochodzie. Co się stało z naklejką? 

Nie da się ukryć, że naklejka ryby na samochodzie to coraz rzadszy widok. Powodem takiej sytuacji niekoniecznie jest to, że mniej osób określa się jako wierzące, a po prostu zmiana mody. Kiedyś naklejki były bardzo często spotykane, ponieważ taka była moda. Dlatego aktualnie na starszych samochodach są one jeszcze obecne w przeciwieństwie do młodszych modeli. 

Jak usunąć naklejkę z samochodu? To bardzo proste

Zdarza się, że kupując samochód z drugiej ręki, znajdują się na nim naklejki, które niekoniecznie podobają się nowemu kierowcy. Istnieje bardzo prosty sposób na usunięcie niechcianych oznaczeń. Wystarczy rozgrzać naklejkę, najlepiej suszarką i podważyć krawędź elementu. Pod wpływem odklejenie nie powinno być trudne. Resztki kleju można z łatwością usunąć, przecierając go benzyną ekstrakcyjną.

Więcej o: