Preparat na ziemiórki już nie będzie potrzebny! Jak się ich pozbyć? Wystarczy główka i woda

Ziemiórki - jak się ich pozbyć? Niestety, często zaglądają do doniczek i uszkadzają rośliny. Zdarza się, że nawet najdroższe preparaty na ziemiórki nie działa, a roślina marnieje. Istnieją jednak proste, domowe sposoby na muchówki. Są bezpieczne dla roślin i ekologiczne.

Ziemiórki to muszki, które rozmnażają się głównie w roślinach doniczkowych. Właśnie dlatego, jeśli posiadasz w domu kwiaty w doniczkach, sprawdzaj co jakiś czas, czy ziemiórki nie zaatakowały twoich roślin. Jak pozbyć się ziemiórek? Poznaj sposoby, które sprawią, że ziemiórki znikną raz-dwa!

Zobacz wideo Zastanawiasz się, co możesz wyczarować z lawendy? Mamy dla ciebie aż cztery propozycje!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ziemiórki: zwlaczanie. Zastosuj ten trik

Ziemiórki można łatwo usunąć z mieszkania za pomocą domowych wabików. Na początek przygotuj sobie kilka szklanek i wlej do nich odrobinę wody, octu i kilka kropel płynu do naczyń — wymieszaj. Następnie porozkładaj szklanki z roztworem wabiącym w miejscach, gdzie są ziemiórki. Owady zostaną zwabione zapachem octu, jednak przez obecność płynu do naczyń nie będą one w stanie wydostać się z pułapki. 

Ten wywar to odstraszacz na ziemiórki. Wystarczy jedna główka

Na odstraszenie ziemiórek świetnie nada się czosnek, a dokładnie napar z niego zrobiony. Do przygotowania naparu z czosnku potrzebna będzie ci jedna główka czosnku i szklanka gorącej wody. Czosnek obierz i zalej gorącą wodą, poczekaj, aż wystygnie. Następnie rozcieńcz napar z litrem wody i możesz zacząć podlewać tym kwiaty, w których są ziemiórki. Pamiętaj, aby nie przelać roślin naparem!

Jak rozpoznać ziemiórki? Można pomylić je z pajęczyną

Ziemiórki atakują rośliny, lecz czasami na pierwszy rzut oka nie widać, aby coś było nie tak. Jednak jeśli twoja roślina zaczyna zamierać, jej liście brązowieją lub żółkną, może to być oznaka obecności ziemiórki. Pamiętaj, że obecność dorosłego osobnika ziemiórki to znak, że z pewnością w ziemi znajdują się larwy ziemiórek. W takiej sytuacji najlepiej przesadzić całą roślinę. Na doniczce mogą pojawić się też białe "pajęczyny". Najczęściej znajduje się to w okolicach ziemi.

Więcej o: