O tej funkcji kluczyka do samochodu prawdopodobnie nie masz pojęcia. Sprawdź, czy twój model ją ma

Kluczyki do samochodu mają ukryte funkcje. Jednak nie każda osoba kierująca pojazdem zdaje sobie z tego sprawę. Kluczyki nowego typu często mają również inne zastosowania. Jeśli zastanawiasz się, jak jeszcze można je wykorzystać, spieszymy z odpowiedzią.

Wiele akcesoriów do auta posiada funkcje, które są ukryte. Należą do nich między innymi kluczyki samochodowe. Jeśli jesteś osobą, która często jeździ, koniecznie dowiedz się więcej o tych funkcjach. Mogą ci bardzo pomóc.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Złodziej włamał się do domu, znalazł kluczyki i odjechał skradzionym samochodem

Nowoczesne kluczyki pomogą ci zlokalizować samochód. To bardzo ważna funkcja 

Jeśli jeździsz czasem do lasu lub po prostu gubisz samochód na parkingu przed centrum handlowym, ta funkcja może ci pomóc odnaleźć auto. Nowoczesne modele są coraz częściej wyposażone w funkcję lokalizacji. Odpowiednia kombinacja przycisków lub przytrzymanie któregoś z nich przez dłuższą chwilę może sprawić, że samochód wyda sygnał dźwiękowy lub zapali światła.

Otwieranie szyb może odbywać się przy pomocy kluczyka do samochodu. Dowiedz się więcej

W okresie letnim ta funkcja może ci się szczególnie przydać. Wiele kluczyków ma opcje otwierania szyb. Wystarczy przytrzymać przycisk otwierania drzwi nieco dłużej, a po chwili okna powinny zacząć się zsuwać.

Złóż przy pomocy kluczyka boczne lusterka. Trzeba te funkcje aktywować

Wiele nowoczesnych samochodów ma funkcję składania lusterek bocznych. To bardzo pomocne, szczególnie kiedy często parkujesz na zatłoczonych parkingach. Minimalizuje się dzięki temu możliwość uszkodzenia lusterka. W większości modeli samochodów należy zaprogramować kluczyk, aby dzięki jego przyciskom uzyskać pożądany efekt. Informacje o tym, jak to zrobić możesz znaleźć w instrukcji dołączonej do twojego auta.

Więcej o: