Psy z włosami, wiesz, że nie wszystkie czworonogi mają sierść? Te rasy są pod tym względem wyjątkowe

Nie wszystkie rasy psów mają sierść! Oczywiście nie znaczy to, że są łyse, po prostu mają włosy. Trzeba o nie szczególnie dbać i często korzystać z usług groomera. Dowiedz się, których ras to dotyczy. Właściciel tych psów, bez wątpienia muszą mieć pod ręką coś to wyczesywania pupili.

Psy to wspaniali towarzysze. Jednak trzeba pamiętać o tym, aby odpowiednio o nich dbać. Jeśli masz którąś tych ras lub po prostu interesują cię czworonożni pupile, koniecznie dowiedz się które razy mają specjalne potrzeby związane ze swoimi włosami. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Piesek pomaga jej zbierać śmieci w toruńskim parku

Maltańczyk biała kulka o uroczym pyszczku. Będzie wymagać częstego czesania

Maltańczyki to urocze psiaki. Nie mają zbyt wielkich rozmiarów i ważą zwykle zaledwie 4 kg. Czworonogi tej rasy są również posiadaczami długich i gęstych włosów. Warto jednak wiedzieć, że są to bardzo pogodne i łagodne psy. Bardzo przywiązują się do swojej rodziny i chętnie spędzają z nią czas. Często niestety można mieć problem z utrzymaniem pięknych białych włosów przy ich pyszczku. 

 

Shih tzu, te psy są bardzo lojalne i uczuciowe. To doskonali towarzysze dla starszych dzieci

Shih tzu to rasa, która jest nieco większa od maltańczyków. Psy ważą zwykle około 8 kg i w kłębie osiągają do 27 cm. To spokojne i zrównoważone czworonogi, choć często chętnie bronią swojego terytorium. Bardzo przywiązują się do człowieka i uwielbiają spędzać z nim czas. Można się z nimi długo bawić, dlatego doskonale sprawdzą się jako przyjaciele starszych dzieci. Shih tzu będą jednak wymagać regularnych wizyt o groomera. 

 

Bichon frise, o tej rasie nie zapomnisz. To bardzo aktywne i zabawowe psiaki

Bichon frise to rasa, którą ciężko przeoczyć. To bardzo aktywne psiaki, które wymagają dużego ruchu i zabawy. Bardzo lubią spędzać czas z właścicielem i są lojalne. Pamiętaj jednak, że te psy wymagają częstych wizyt u groomera, ponieważ jeśli ich włosy będą wchodzić im na oczy lub uszy, mogą często chorować.

Więcej o: