Wyprałeś chusteczkę higieniczną? Nie panikuj! Te triki w mgnieniu oka usuną jej resztki z ubrań

Wielu osobom zdarzyło się zapomnieć o wyjęciu chusteczki higienicznej z kieszeni spodni lub bluzy przed praniem. Po wyciągnięciu ubrań z pralki obecne są na nich białe kłaczki, które trudno usunąć. Podpowiadamy, jakie triki pozwolą ci szybko pozbyć się zabrudzeń z tkanin.

Jeżeli robisz pranie i po wyjęciu ubrań z pralki okazuje się, że są oblepione białymi kłaczkami z resztek chusteczki higienicznej, to podejdź do tematu ze spokojem. Istnieje wiele prostych, szybkich i przede wszystkim skutecznych sposobów na usunięcie niechcianych kłaczków. Po ich zastosowaniu nie będzie widać resztek chusteczki. Potrzebne do tego rzeczy z pewnością masz już w domu. Otwórz szafkę i wyjmij z nich te przedmioty, a problem białych kłaczków zniknie. 

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć resztki chusteczki higienicznej z ubrań? Wypróbuj rolkę do ubrań

Na samym początku warto zaznaczyć, że aby skutecznie usunąć resztki chusteczki z ubrań, musisz poczekać, aż rzeczy wyschną. Dopiero później możesz przystąpić do akcji. Jednym z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się niechcianych kłaczków, sierści, czy pozostałości po chusteczce higienicznej jest użycie rolki do ubrań. Delikatny klej wyłapie wszystkie nieczystości. Jeżeli nie masz rolki do ubrań, możesz z powodzeniem wykorzystać zwykłą taśmę klejącą. Wystarczy, że przykleisz ją do białych kłaczków, a następnie oderwiesz od materiału. 

Chusteczka higieniczna w praniu. Wypróbuj ściereczkę w mikrofibry

Kolejnym sposobem na pozbycie się resztek chusteczki z ubrań po praniu jest użycie ściereczki z mikrofibry. Wystarczy, że delikatnie ją namoczysz, a następnie przetrzesz materiał, na którym zalegają białe kłaczki. Zamiast ściereczki możesz użyć także gąbki do kąpieli. Podobnie, jak w przypadku ściereczki, musisz ja delikatnie namoczyć i zetrzeć nieczystości. Efekt bez wątpienia ci się spodoba.

Białe kłaczki na ubraniach po praniu. Ponowne pranie może pomóc

Aby pozbyć się białych kłaczków, należy porządnie wytrzepać zanieczyszczone ubrania, a następnie ponownie włożyć do pralki. Jednak tym razem ustaw podwójne płukanie, zamiast normalnego programu do prania. Dzięki temu resztki chusteczki powinny zniknąć zarówno z ubrań, jak i z pralki.

Więcej o: