Za te wykroczenia dostaniesz 15 punktów karnych. Lepiej nie ignoruj pomarańczowego światła

Kierowcy i kierowczynie, którzy łamią przepisy ruchu drogowego, muszą się liczyć nie tylko z wysokimi mandatami, ale także punktami karnymi. Za niektóre przewinienia można otrzymać nawet 15 punktów karnych. Sprawdź, za co możesz je dostać. Wyjaśniamy także, gdzie sprawdzić punkty karne.

Osoby kierujące pojazdami muszą liczyć się ze zmianami w taryfikatorach punktów karnych i mandatów. To bardzo ważne, aby o tym wiedzieć, ponieważ za niżej wspomniane wykroczenia możesz dostać aż 15 punktów. Koniecznie dowiedz się więcej. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kierowca BMW pędził 204 km/h drogą ekspresową

Punkty karne za prędkość. Za te wykroczenia dostaniesz nawet 15 punktów karnych

Na stronie gov.pl, można znaleźć listę, dzięki której każda osoba kierująca pojazdami może dowiedzieć się, za jakie wykroczenia dostanie 15 punktów karnych. Oto kilka z nich: 

  • nieudzielenie pomocy ofiarom wypadku,
  • kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu lub pod wpływem środków odurzających,
  • jazda autostradą lub drogą ekspresową w kierunku przeciwnym niż wynikający z ustawy, lub znaków drogowych,
  • przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 70 km/h,
  • naruszenie zakazu wjeżdżania na przejazd kolejowy, jeśli po drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.

????? ?????? Twarz Oleny stała się symbolem brutalności Rosjan. Jak zmieniło się jej życie?

Znaki drogowe - ignorowanie ich może przynieść poważne konsekwencje. Podobnie jak niezastosowanie się do sygnałów świetlnych.

Niektóre wykroczenia, za które dostaniesz aż 15 punktów karnych, są znacznie bardziej pospolite niż te wyżej wymienione. Jechanie pod prąd autostradą, czy też kierowanie pod wpływem środków odurzających, to oczywiste przewinienia, których ludzie dopuszczają się znacznie rzadziej. Jednak czasem zdarza się złamać prawo, choćby z nerwów, czy też ze zmęczenia. Niestety, ale jeśli z jakiegoś powodu, zapomnisz ustąpić pierwszeństwa pieszemu na przejściu, nie zastosujesz się do sygnałów świetlnych (choćby nawet pomarańczowego światła), czy też na przykład zignorujesz znak B-25 (o zakazie wyprzedzania) również dostaniesz 15 punktów

samochody na parkingu w różnych kolorach Ten niewiarygodny trik testował Jeremy Clarkson. Był w szoku, że działa

Sprawdź punkty karne. Wejdź na tę stronę i dowiedz się, czy jakieś masz i poznaj ich dokładną ilość

Każda osoba, która ma uprawnienia do prowadzenia pojazdu, może sprawdzić ile punktów karnych ma na swoim koncie. Wystarczy wejść na tę stronę i podać odpowiednie dane. To ważne, aby co jakiś czas kontrolować punkty karne, aby nie stracić prawa jazdy.

Więcej o: