Ten niewiarygodny trik testował Jeremy Clarkson. Był w szoku, że działa. Przyda się na parkingu

Może się zdarzyć, że parkując samochód na dużym parkingu, zapomnimy, gdzie dokładnie stoi. Z pomocą przychodzi ten trik. Dzięki niemu zwiększysz zasięg kluczyka do samochodu i znalezienie pojazdu wśród innych będzie z pewnością dużo łatwiejsze. Wypróbuj ten sposób.

Zgubienie samochodu na parkingu wbrew pozorom zdarza się często, nawet bardzo doświadczonym kierowcom. Zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z parkingiem wielopoziomowym. Jeżeli jednak znajdujesz się w obrębie samochodu, ale nie masz pewności, w którą stronę pójść, wypróbuj ten trik. Sprawdzi się nie tylko podczas zgubienia pojazdu, ale również w przypadku zapomnienia o jego zamknięciu. Dzięki temu nie musisz się wracać do samochodu, tylko możesz zakluczyć go z odległości. Sprawdź, o czym mowa. 

Zobacz wideo Co zrobić, gdy nie zgadzasz się z mandatem?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeremy Clarkson przetestował trik. Teraz ty spróbuj!

Brytyjski program motoryzacyjny "Top Gear" prezentuje przydatne informacje dotyczące samochodów i motoryzacji. Testują różne wynalazki motoryzacyjne oraz sprawdzają popularne rozwiązania pod kątem ich skuteczności. Program prezentujący ciekawostki dotyczące motoryzacji zyskał ogromną popularność, nie tylko w Wielkiej Brytanii. W jednym z odcinków "Top Gear" Jeremy Clarkson postanowił sprawdzić trik dotyczący zwiększania zasięgu pilota do samochodu.

 

Zwiększenie zasięgu pilota do samochodu. Przyłóż go do głowy

Mimo że brzmi to absurdalnie, to okazuje się, że przyłożenie kluczyka do głowy naprawdę zwiększa jego zasięg. Oznacza to, że dzięki temu prostemu trikowi naprawdę możesz otworzyć lub zamknąć, albo po prostu znaleźć samochód na parkingu z naprawdę sporej odległości. Ten prosty trik wydaje się nieprawdopodobny, jednak naprawę działa, na dodatek można go wytłumaczyć w prosty, naukowy sposób. 

Przyłóż kluczyk samochodowy do głowy. Jak to działa?

Wbrew pozorom ten trik da się łatwo wytłumaczyć, czego podjął się prowadzący kanał na YouTube - "Nauka. To lubię". Z filmiku można się dowiedzieć, że przyłożenie kluczyka do głowy działa głównie dlatego, że mózg w większości składa się z wody, której cząsteczki pod wpływem fal elektromagnetycznych, które wysyła kluczyk, stają się pewnego rodzaju nadajnikiem. Oznacza to, że mózg zwiększa działanie i zasięg kluczyka.

 
Więcej o: