Dlaczego jedzenie w samolocie smakuje inaczej? Powodów jest kilka i na pewno cię zaskoczą

Pomysł na obiad w przestrzeni powietrznej? Linie lotnicze mają swoje pomysły. Rosół z królika nie jest typowy, ale na pokładzie możesz zjeść inne ciekawe dania. Wiele osób jednak mówi, że to samo jedzenie, w przestworzach smakuje jednak inaczej. Dlaczego tak się dzieje?

W przestrzeni powietrznej linie lotnicze serwują wiele różnych dań. Ludzie jednak donoszą, że w przestworzach jedzenie smakuje inaczej. Co ma na to wpływ? Czynników jest kilka, a niektóre mogą cię naprawdę zaskoczyć.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Twój lot się nie odbył? Co zrobić w takiej sytuacji? Ekspertka wyjaśnia

Kotlety z piersi kurczaka smakują inaczej w samolocie? Oto powody

Jedzenie w samolocie często smakuje dziwnie. Dlaczego tak jest? Powodów jest kilka:

  • Wysokość może wpływać na to, jak odczuwasz smak. Na wysokości 12 km, jedzenie smakuje trochę inaczej. Kubki smakowe, działają słabiej w powietrzu, niż na ziemi. Ciekawostką jest to, że linie lotnicze często testują walory smakowe w powietrzu, zanim wprowadzą dania do karty.
  • Masowa produkcja posiłków. Jedzenie podawane w samolocie jest przygotowywane masowo. Ma to ogromny wpływ na smak podawanych potraw, 
  • Zmęczenie wpływa na smak. Zmęczenie może powodować zaburzenia smaku. Prawda jest taka, że podczas lotu dość często jest się zmęczonym. 

Czyste jedzenie to podstawa w samolocie. Zalecenia sanepidu muszą zostać spełnione

Na smak jedzenia mają również wpływ zalecenia co do norm bezpieczeństwa żywności. Z tego powodu posiłki przygotowywane są na ziemi. Problem w tym, że jak już wiesz, w powietrzu kubki smakowe działają słabiej. Z tego powodu, kucharze doprawiają często jedzenie zbyt mocno. W efekcie w powietrzu może się ono wydawać za słone. Zdarzają się także przypadki, kiedy wciąż nie ma ono smaku, mimo że na ziemi mogłoby się wydawać, że ktoś przesadził z solą.

Dania bez mięsa są w karcie linii lotniczych. Niestety warzywa są często rozgotowane

Nierzadko zdarza się, że warzywa podawane w posiłkach linii lotniczych są rozgotowane. To bardzo wpływa na walory smakowe. Tym bardziej, jeśli dana osoba wybiera opcję wegańską lub wegetariańską. Niestety przy tej diecie, jedzenie często może mieć znacznie gorszy smak w samolocie.

Więcej o: