Płukanka z tego napoju może przynieść niesamowite efekty! Prosty sposób na piękne i zdrowe włosy

Jak poprawić kondycje włosów? Jeśli stan twoich włosów nie jest najlepszy, a kosmyki są przesuszone, pozbawione blasku i wypadają, możesz znaleźć ratunek w płukankach i maseczkach. Pewien naturalny składnik, może mieć doskonały wpływ na pukle. Znajduje się go mnóstwo w jednym popularnym napoju.

Piwo bezalkoholowe to jeden z ulubionych napojów orzeźwiających. Gości m.in. na grillach czy na spotkaniach z przyjaciółmi. Jednak świetnie się sprawdzi również na naszych włosach.

Zobacz wideo Trzy proste myki, które przydadzą się podczas piwa w plenerze. Otwieracz nie będzie już potrzebny!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co daje płukanka z piwa? Efekty stosowania

Piwo ma pełno składników odżywczych, które świetnie sprawdzą się na naszych włosach. W składzie można znaleźć między innymi biotynę, witaminę D, witaminy z grupy B, krzem i selen. W czym pomaga płukanka z piwa? Między innymi w:

  • walce z łupieżem,
  • nabłyszczaniu kosmyków,
  • zapobieganiu wypadania i łamaniu się włosów,
  • zmniejszeniu puszenie się włosów,
  • utrzymaniu zdrowej skóry głowy,
  • wzmocnieniu włosów,
  • dodaje objętości,
  • wzmacnia skręt.

????? ?????? Twarz Oleny stała się symbolem brutalności Rosjan. Jak zmieniło się jej życie?

Piwna płukanka. Jak ją stosować na włosy?

Aby ją przygotować, będziemy potrzebować około 200 mililitrów odgazowanego bezalkoholowego piwa w temperaturze pokojowej. Płukankę stosuje się na umyte, wilgotne włosy jako ostatni krok pielęgnacji. Piwem powoli polewamy włosy i skórę głowy jednocześnie wykonując masaż. Dzięki temu składniki odżywcze wchłoną się o wiele lepiej. Po tym nie spłukujemy kosmyków wodą. Odciskamy nadmiar płynu ręcznikiem papierowym lub bawełnianym i zostawiamy do wyschnięcia.

Wypadanie włosów Wypadają ci włosy? Mamy rozwiązanie! Dosyp to do szamponu

Piwna maseczka. Domowe składniki

Do wykonania domowej maseczki z piwa będziemy potrzebować 1/4 szklanki piwa oraz żółtko. Wszystko razem mieszamy i rozprowadzamy na wilgotne włosy. Następnie należy owinąć je folią i pozostawić na około 20 minut. Po upłynięciu tego czasu maskę dokładnie zmywamy i myjemy włosy szamponem. Taką maseczkę można dodatkowo wzmocnić, dodając do niej olej migdałowy, olej kokosowy, miód lub olej z awokado (wystarczy dodać łyżeczkę). Jeśli konsystencja maseczki jest dla nas za rzadka, można ją zagęścić, dodając połowę awokado lub banana.

Więcej o: