Kalendarz ogrodnika marzec 2023. Co siać w marcu? Dzięki tej wiedzy plony będą obfite

Co sadzimy w marcu? To pytanie zadają sobie osoby, które uprawiają warzywa oraz inne rośliny w ogrodzie. Wyjaśniamy, jakie nasiona i sadzonki przygotować na nadchodzący miesiąc. Dowiesz się, kiedy siać rzodkiewkę i inne warzywa oraz kwiaty, a już niedługo zbierzesz obfite plony.

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Jednak zanim się rozpocznie, warto zainteresować się uprawami w ogrodzie. Zbliża się najlepszy moment na sianie niektórych warzyw i kwiatów. Podpowiemy ci, co i kiedy warto niedługo posadzić. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek pokazała swój ogród. "Przepiękne rośliny i aranżacja"

Kiedy siać sałatę do gruntu? Sprawdź, kiedy będzie odpowiedni moment 

Na początku marca możesz zasiać nasiona rzodkiewki, marchwi, szpinaku, pora, sałaty masłowej i kopru. Pamiętaj jednak, że wciąż mogą zdarzyć się nagłe spadki temperatur. Szczególnie nocą rośliny mogą być narażone na mróz. Warto więc okryć je przed zimnem. Początek marca to także świetny czas na rozpoczęcie uprawy bazylii i majeranku na parapecie w domu. 

Ziemia ogrodowa w workach na pewno ci się przyda. Pod koniec marca czas wysiać jarmuż

Pod koniec marca, kiedy temperatury będą już raczej stale dodatnie warto wysiać również groch, bób, jarmuż, pietruszkę, koper czy szpinak warzywny. Pamiętaj jednak, aby zasiane nasiona, regularnie odchwaszczać i podlewać. To bardzo ważne, aby ostatecznie zebrać obfite plony. 

Które kwiaty sadzimy wczesną wiosną? Te najlepiej posadzić już w marcu

W marcu możesz posadzić również kwiaty. Jednak z przenosinami do gruntu warto poczekać aż do końca tego miesiąca. Dzwonek karpacki, orlik ogrodowy, gęsiówka i aster alpejski, to kwiaty, które idealnie nadają się do posadzenia na ostatnie dni marca. Świetnie sprawdzi się również słonecznik. Jeśli zasiejesz go wcześniej, urośnie znacznie bujniej. 

Więcej o: