Jak doprać białe skarpetki? Wystarczy szklanka tego taniego produktu, a szybko odzyskają kolor!

Usuwanie plam z białych skarpetek może być prawdziwym wyzwaniem nawet dla najsilniejszych środków piorących. Na szczęście istnieje sprawdzony, domowy sposób, który pozwoli pozbyć się trudnych zabrudzeń z jasnej bielizny. Wystarczy sięgnąć po produkt, który masz w swojej kuchni.

Często domowe sposoby okazują się o wiele skuteczniejsze niż drogie produkty czyszczące. Tak jest i w przypadku prania mocno zabrudzonych materiałów. Zamiast przepłacać za silne chemikalia, warto wypróbować sprawdzone produkty z kuchennej szafki. Sprawdź, jak odświeżyć białą bieliznę, by wyglądała jak nowa.

Zobacz wideo Bielizna, która wykrywa gwałt w czasie rzeczywistym. I powiadamia najbliższych o niebezpieczeństwie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyprać białe skarpetki? Wystarczy szklanka tego taniego produktu

Może wydawać się, że białe skarpetki są niemożliwe do doprania. Zwłaszcza jeśli są na nich plamy od trawy lub ziemi. Nic bardziej mylnego. Nawet jeśli nie radzą sobie z nimi standardowe detergenty, warto wypróbować domowy sposób, znany już przez nasze babcie. Wystarczy produkt, który każdy z nas ma w kuchennej szafce. Mowa, rzecz jasna, o occie. Wystarczy, że wymieszasz szklankę octu i pół litra wody, a następnie namoczysz w roztworze brudną bieliznę. Po około 30 minutach wyjmij skarpetki z mieszanki i wrzuć do zwykłego prania. Dzięki temu, że ocet zmiękczył plamy, pralka bez problemu sobie z nimi poradzi.

Sprawdź, jak prać białą bieliznę. Te domowe sposoby pozwolą pozbyć się brudu

W kuchni znajdziesz jeszcze wiele innych produktów, które skutecznie doczyszczą brudne białe ubrania. Nie wyrzucaj skorupek po jajkach. Mogą się przydać. Mało kto o tym wie, ale skorupki jajek są w stanie usunąć nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Wystarczy, że wrzucisz pokruszone skorupki do materiałowego woreczka i wypierzesz je razem z codziennym praniem. Większość plam zniknie bezpowrotnie.

Wypróbuj tę metodę, a białe ubrania szybko odzyskają pierwotny kolor

Jednym z najlepszych domowych trików na wybielanie jasnych ubrań jest zastosowanie aspiryny, zawdzięcza ona swoje właściwości wybielające wysokiej zawartości kwasu acetylosalicylowego. Wystarczy rozkruszyć około 3 - 4 tabletki leku i rozpuścić w szklance wody. Następnie przygotowaną mieszankę wlewamy do większej miski i zanurzamy w niej brudną bieliznę. Po upływie pół godziny wyciągamy ją, delikatnie wykręcamy i wrzucamy do pralki. Dzięki temu zabiegowi nawet najcięższe plamy znikną tak szybko, jak się pojawiły.

Więcej o: