Ubrania nie zdążyły wyschnąć po praniu? Wsadź je znowu do pralki. Ta ukryta funkcja rozwiąże problem

Co zrobić, jeżeli twoje pranie nie zdążyło wyschnąć? Wsadź je z powrotem do pralki! Choć może być to zaskoczeniem, to każda pralka może także wysuszyć twoje ubrania. O tej funkcji mało kto wie, a potrafi naprawdę ułatwić życie, szczególnie zimą.

Twoja ulubiona bluzka nie zdążyła wyschnąć? To nie musi być jeden z twoich standardowych, codziennych problemów -  i nie, wcale nie chodzi o inwestowanie w pralko-suszarkę. Zwykła pralka również może w mig wysuszy twoje ubrania. W jaki sposób? Wyjaśniamy. 

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Suszenie prania zimą - karkołomne zadanie? Nigdy więcej 

Suszenie odzieży zimą bywa prawdziwym wyzwaniem. Wywieszanie prania w pomieszczeniach powoduje, wzrost poziomu wilgoci, a to, jak wiemy, nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Może rozłożenie suszarki na zewnątrz? To również nie najlepsze rozwiązanie ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Jak zatem poradzić sobie z tym problemem? Odpowiedź może cię zaskoczyć. 

Suszenie prania w zwykłej pralce? To możliwe!

Aby szybko wysuszyć potrzebne ci ubranie, wrzuć je ponownie do pralki. Wystarczy że wraz z nim włożysz do bębna duży, suchy ręcznik, który dobrze wchłania wodę. Następnie włącz pralkę i przeprowadź cykl wirowania. Ręcznik natychmiast wchłonie nadmiar wody z odzieży. Gdy pralka zakończy swoją pracę, wyciągnij z niej zawartość i porządnie wytrzep. Pamiętaj jednak, aby użyć jak największego i mocno chłonnego ręcznika. W innym przypadku nawet tak genialny trik, jak ten, nie zdoła uratować twojej stylizacji. 

Domowy sposób na suszenie ubrań zimą. Pamiętaj o składach 

Porządne odwirowanie odzieży w pralce przyśpieszy jej wysychanie. Pamiętaj jednak, aby przed każdym praniem sprawdzić informacje od producenta umieszczone na metce, gdyż niektóre tkaniny są mocno wrażliwe i mogą ulec uszkodzeniu podczas prania na wysokich obrotach. Ważne jest także, żeby nie przeładowywać pralki. Zbyt duża liczba rzeczy w pralce spowoduje, iż nie odwirują się one prawidłowo, przez co zatrzymają w sobie nadmiar wody

Więcej o: