Jak wyczyścić płytki na balkonie? Ten prosty trik sprawi, że będą lśnić jak nigdy dotąd

Idzie wiosna, a więc pora pomyśleć o sprzątaniu balkonu. Jednak mycie płytek po zimie nie jest prostym zadaniem. Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać, przychodzimy z pomocą. Znamy kilka prostych, ale genialnych sposobów, które rozprawią się z problemem raz-dwa!

Nadchodząca wiosna to idealny moment, aby zabrać się za generalne sprzątanie po zimie. Jednym z zadań, które przed tobą staną, jeśli masz balkon, będzie wyczyszczenie płytek. Nie jest to wcale błaha sprawa, dlatego chętnie podpowiemy ci, jak możesz to zrobić.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

Najpierw zamieć podłogę. Usuń też zalegające przedmioty 

Zanim przystąpisz do mycia płytek, musisz usunąć wszelkie zalegające przedmioty z balkonu. Warto wynieść stamtąd również meble, aby mieć lepszy dostęp do podłogi. Pamiętaj też, aby prace rozpocząć od zamiatania. Usuń kurz i inne podobne zanieczyszczenia, aby podczas mycia nie stanowiły problemu. Kiedy to zrobisz, pora wybrać metodę na wyczyszczenie płytek balkonowych.

Umyj płytki balkonowe z pomocą octu. Zabrudzenia znikną, zanim się obejrzysz

Niezawodnym płynem czyszczącym, który w dodatku kosztuje grosze, jest ocet. Nie tylko usunie zanieczyszczenia, ale także skutecznie odkazi płytki balkonowe. Wymieszaj wodę z octem w proporcji 3:1. Następnie wyszoruj dokładnie płytki. Możesz do tego celu użyć mopa lub szmatki, czy szczotki. Sięgnij po narzędzie, które będzie dla ciebie wygodne. Już po kilku ruchach zobaczysz, że płytki są znacznie czystsze niż wcześniej. 

Ocet nie jest dla ciebie dobrym rozwiązaniem? Wypróbuj sodę oczyszczoną

Soda oczyszczona również może się doskonale sprawdzić przy tym zadaniu. Do takiej mieszanki będziesz potrzebować również mydła. Wymieszaj składniki w taki sposób, aby substancja, którą otrzymasz była jak najbardziej gęsta i miała formę pasty. Następnie weź szczotkę i nanieś tak przygotowany środek na płytki balkonowe. Następnie zmyj wszystko wodą i gotowe. Płytki balkonowe powinny lśnić jak nowe.

Więcej o: