Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały? Wykorzystaj ten produkt za 5 zł. Efekt jak z salonu!

Okres jesieni i zimy to zmora dla posiadaczy dłuższych pasm, które - swoją drogą - uwielbiają się puszyć. Noszenie czapek i szalików sprawia, że włosy niemal stają dęba! Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały? Ten trik rozwiąże problem

Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały? To pytanie zadaje sobie wiele osób, a my mamy na nie odpowiedź! Puszące się pasma to zmora sporej ilości osób, dlatego warto znać sposoby na rozwiązanie tego problemu. Jakie? Przeczytacie w dalszej części artykułu.

Zobacz wideo Jak pielęgnować włosy zimą? Co zrobić, gdy się elektryzują i nadmiernie przetłuszczają?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego włosy się elektryzują? Przyczyny elektryzujących się włosów

Zanim przedstawimy sposoby na walkę z elektryzującymi się włosami, warto poznać przyczyny tego zjawiska. Włosy elektryzują się i jest to całkiem naturalny proces, ale co temu sprzyja? Oczywiście m.in. nieodpowiednia pielęgnacja. Brak nawilżenia pasm włosów sprawia, że są one o wiele bardziej podatne na elektryzowanie się. Jeśli codziennie suszysz włosy suszarką, również możesz częściej doświadczać problemu elektryzujących się włosów. Używanie plastikowej szczotki, także wpływa negatywnie na włosy i powoduje ich elektryzowanie się.

Domowy sposób na elektryzowanie się włosów. Wystarczy kawałek tej folii

Jednym z domowych sposobów na walkę z elektryzującymi się włosami jest folia aluminiowa! Wiele kobiet nosi w kieszenie kurtki czy płaszcza zwiniętą kulkę folii aluminiowej. A dlaczego i jak to działa? Kulką z folii aluminiowej należy potrzeć delikatnie włosy od nasady do dołu, w ten sposób elektryzowanie się włosów powinno ustąpić. Trik ten może okazać się przydatny szczególnie zimą, gdy nosimy czapki i szaliki praktycznie nieustannie. 

Elektryzujące się włosy: maseczka z żółtek i oliwy

Jeśli zmagasz się z problemem elektryzujących się włosów, warto je nawilżyć, nakładając na nie domową maseczkę. Do jej wykonania potrzebujesz dwóch żółtek z jaj kurzych i jedną łyżeczkę oliwy z oliwek. Nałóż maseczkę na umyte włosy, a po godzinie zmyj. 

Więcej o: