Domowy płyn do odmrażania szyb. Dodaj łyżkę tego produktu do wody. To banalny sposób, aby zaoszczędzić

Płyn do odmrażania szyb to niezbędny preparat, który kierowcy i kierowczynie powinni mieć pod ręką w okresie jesienno-zimowym. Choć wiosna zbliża się wielkimi krokami, to nadal zdarzają się przymrozki. Podpowiadamy, jak samodzielnie wykonać środek, który w mig poradzi sobie z lodem i śniegiem.

W nocy wciąż zdarzają się przymrozki. Z tego powodu szyby samochodowe nadal mogą zamarzać. To prawdziwy problem, szczególnie kiedy spieszysz się do pracy. Mamy jednak sposób na genialny płyn do odmrażania szyb, który możesz wykonać samodzielnie. Problem powinien szybko zniknąć.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Najpierw zadbaj o wycieraczki samochodowe. Mogą nie być w najlepszym stanie po zimie

Stan wycieraczek samochodowych może nie być najlepszy po zimie, a szczególnie jeśli często przymarzały do szyby. Jeśli podczas jazdy zauważysz, że zostawiają smugi, czy też nieprzyjemnie skrzypią, koniecznie musisz je wymienić. Szczególnie w aktualnym okresie jest to kluczowe. Pamiętaj, aby nigdy nie odrywać przymarzniętych wycieraczek na siłę. Spróbuj użyć tych sposobów, a przedłużysz ich żywotność, ale również ochronisz szyby.

Szyby samochodowe zamarzły? Wypróbuj ten płyn

W celu przygotowania domowego płynu do odmrażania szyby będziesz potrzebować: butelki z atomizerem, wody, płynu do mycia naczyń, octu i alkoholu izopropylowego 70%. Kiedy przygotujesz wszystkie potrzebne, rzeczy podążaj za instrukcją:

  1. Do butelki wlej wodę i dodaj łyżeczkę płynu do mycia naczyń.
  2. Następnie dolej szklankę alkoholu i 100 ml octu.
  3. Wszystko dokładnie wymieszaj i spryskaj szybę.

Dzięki temu szyba powinna odmarznąć i będziesz w stanie usunąć lód bez przeszkód. Możesz także użyć roztworu jako płynu do spryskiwaczy.

Płyn do spryskiwaczy zimowy, czy letni trzeba wiedzieć, gdzie go wlać. Uważaj, aby się nie pomylić

Płyn do spryskiwaczy musisz wlać do specjalnego wlewu. Znajdziesz go pod maską. Najczęściej ma on niebieskie wieczko. Jednak w każdym samochodzie jest on oznaczony specjalnym symbolem przedstawiającym szybę i tryskającą ciecz. To bardzo ważne, aby się nie pomylić, ponieważ jeśli dolejesz płyn w inne miejsce, możesz nawet zepsuć silnik!

Więcej o: