Mandat za przekroczenie prędkości 2023. Dociskanie gazu spotka się z surowymi karami

Taryfikator mandatów za prędkość uległ pewnym zmianom w 2023 roku. Zawodowi kierowcy i kierowczynie oraz te osoby, które po prostu jeżdżą często samochodem, muszą wiedzieć, za co dostaną karę. Wyjaśniamy, ile wynosi mandat za przekroczenie prędkości, a ile za brak przeglądu.

Każda osoba, która jeździ samochodem, musi wiedzieć, za co grozi jej mandat. Sprawdź, ile może cię kosztować nieprzestrzeganie przepisów.  

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 128 km/h w zabudowanym i wyprzedzanie na podwójnej ciągłej. Kierowca lamborghini stracił prawo jazdy

Mandat za przekroczenie prędkości. To może słono kosztować 

Taryfikator mandatów w 2023 roku uległ pewnym zmianom. Tabela kar finansowych i punktów karnych za przekroczenie prędkości wygląda następująco:

  • przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h mandat wynosi od 200 do 300 zł i 9 punktów karnych,
  • przekroczenie prędkości o ponad 40 km/h mandat wynosi od 300 do 400 zł i 11 punktów karnych,
  • przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h mandat wynosi od 400 do 500 zł i 13 punktów karnych,

Co więcej, warto wiedzieć, że w przypadku popełnienia wykroczenia po raz kolejny kara finansowa będzie wzrastać dwukrotnie. Nie warto więc dodawać zbyt chętnie gazu. Mandaty można jednak dostać również za inne wykroczenia.

Mandat za brak przeglądu 2023. Ile może wynieść?

Każda osoba posiadająca samochód, którym się porusza, jest zobowiązana do regularnych przeglądów maszyny. Jak możemy dowiedzieć się na stronie szczytno.policja.gov.pl, jeśli policjant złapie kogoś na jeździe autem, które nie ma aktualnych dokumentów z przeglądu, może nałożyć na kierującego karę o wysokości nawet 3000 złotych. Przegląd w tym zestawieniu jest zdecydowanie tańszą opcją. 

Jak zapłacić mandat przelewem? Mamy dokładną instrukcję

Jeśli chcesz zapłacić mandat przelewem, to instrukcja jest naprawdę prosta. Wszystkie kroki oraz dane, których potrzebujesz możesz znaleźć na stronie wabrzezno.policja.gov.pl

Więcej o: