Jak dbać o wycieraczki samochodowe? Ten błąd popełnia wielu kierowców, przez to szybciej się niszczą

Jak dbać o wycieraczki samochodowe zimą? Wpływ na to, jak długo będą sprawne, ma kilka czynników. Do ich uszkodzenia może dojść zimą z powodu nieprawidłowego odśnieżania. Sprawdź, jaki popularny błąd kierowców prowadzi do szybkiego uszkodzenia wycieraczek.

Bardzo ważne jest to, aby wycieraczki, które zamontujemy w samochodzie, były odpowiednio dopasowane. W sytuacji, gdy będą za długie lub za krótkie spowoduje to ich przedwczesne zużycie. Dlatego, przed zakupem warto upewnić się, jaki rozmiar wycieraczek będzie pasować do naszego pojazdu.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Śnieg na samochodzie. Mandat może wynieść 3 tys. zł

Jak dbać o wycieraczki? Co może powodować ich przedwczesne zużycie? 

Na to, jak długo nowe wycieraczki będą sprawne, wpływ mają warunki atmosferyczne. Szczególne groźne są dla nich niskie temperatury oraz opady deszczu i śniegu, które prowadzą do zamarzania wycieraczek. Kierowcy, którzy parkują swoje pojazdy w garażach, nie mają powodów do obaw, co jednak jeśli nasz samochód zostawiamy na zewnątrz? Warto podłożyć coś pod pióra, aby te nie przymarzały do szyby

Jak zadbać o wycieraczki? Dobry płyn do spryskiwaczy to podstawa

Duży wpływ na to, jak długo wycieraczki będą nam służyć, ma także płyn do spryskiwaczy, którego używamy. Tanie środki do czyszczenia szyb mogą uszkadzać pióra wycieraczek. Dodatkowo im gorszej jakości płynu używamy, tym częściej i dłużej musimy używać wycieraczek, aby pozbyć się zabrudzeń z przedniej szyby. Nie należy dopuszczać do sytuacji, w której brakuje nam w zbiorniku płynu do spryskiwaczy. Praca wycieraczek na sucho szybko doprowadzi do ich zużycia

Jak dbać o wycieraczki zimą? Lepiej tego nie rób 

Błędem, który popełnia wielu kierowców, jest używanie wycieraczek do odśnieżania przedniej szyby. W ten sposób szybko może dojść do zniszczenia gumowych elementów. Niestety nawet drobne uszkodzenia błyskawicznie będą dawać o sobie znać. Zauważymy, że wycieraczki niedokładnie oczyszczają szybę z zabrudzeń, pozostawiając smugi oraz mokre miejsca. Zanim użyjemy wycieraczek, należy odśnieżyć przednią szybę oraz oczyścić z lodu wszystkie miejsca po powierzchni, których poruszają się wycieraczki.   

Więcej o: