Te miejsca są najbardziej niebezpieczne na świecie! Lepiej to przemyśl, zanim wybierzesz się w podróż

Przed nami wymarzone wakacje 2023. I choć do lipca zostało jeszcze trochę czasu, niektórzy już teraz szukają miast, w których spędzą swój rajski urlop. Rajskie plaże, monumentalne budowle, niesamowita pogoda - to podstawa. A co z bezpieczeństwem? Właśnie powstał ranking najniebezpieczniejszych miejsc na świecie.

Egipt, czy Islandia to popularne cele podróży wśród turystów. Czy jednak będąc tam, można poczuć się bezpiecznie? Niedawno opublikowany ranking wykazał, że popularne miejsca turystyczne w rzeczywistości są bardzo niebezpieczne. Jeśli lubisz podróże, koniecznie dowiedz się więcej.

Zobacz wideo Pełna kontrastów Kolumbia. Głośno, kolorowo, a obok szaro i biednie [VLOG]

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Bezpieczne wakacje? Tych miejsc unikaj jak ognia

Niedawno eksperci z brytyjskiej gazety Express, opublikowali ranking, z którego można wyczytać które miejsca na świecie są najbardziej niebezpieczne. Jak podaje portal podroze.onet.pl, ranking wygląda następująco: 

  1. Lagos, Nigeria
  2. Lima, Peru
  3. Mexico City, Meksyk
  4. New Delhi, Indie
  5. Manila, Filipiny
  6. Kapsztad, RPA
  7. Rio de Janeiro, Brazylia
  8. Kair, Egipt
  9. Sao Paulo, Brazylia
  10. Kingston, Jamajka

Meksyk na wakacje. Tych miejsc unikaj jako turysta

Jak można dowiedzieć się z rankingu, Nawet popularne cele turystyczne są naprawdę niebezpieczne. Kair, Rio de Janeiro, czy też Mexico City to dość popularne miejsca. Niestety jak wynika z rankingu, lepiej ich unikać. Na pierwszym miejscu pojawiła się Nigeria. Pod względem bezpieczeństwa uzyskała zaledwie 0,49/10 punktów. Tam naprawdę nie można czuć się bezpiecznie. Jednak opublikowano także odwrotny ranking. 

Wakacje w Islandii. Wycieczka do tego miejsca będzie najbezpieczniejsza ze wszystkich

Jak również podaje onet.pl, najbardziej bezpiecznym miejscem został Reykjavík, na Islandii. Zaraz za nim ustawiły się kolejno Berno w Szwajcarii i Bergen w Norwegii. Jeśli więc szukasz naprawdę bezpiecznego celu podróży, to będą najlepsze wybory

Więcej o: