Karnawał w Rio de Janeiro. Kiedy przypada w 2023? Słynna impreza z kolorowymi strojami już niedługo

Karnawał to zimowy czas w roku, w którym można się bawić i tańczyć do białego rana. Rozpoczyna się zazwyczaj po święcie Trzech Króli i trwa aż do Środy Popielcowej. Najsłynniejsze karnawałowe imprezy są w Rio de Janeiro. Sprawdź, od kiedy będzie trwał karnawał w Rio.

Nie da się ukryć, że impreza imprezie nierówna, ale karnawał w Rio nie ma sobie równych. Świętowanie w Rio de Janeiro to piękna celebracja życia, która odbywa się w pięknych strojach, z uśmiechem na ustach i przy dźwiękach żywiołowej muzyki. Ta impreza jest na tyle niesamowita, że znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa jako największy karnawał na świecie. Już niedługo rozpocznie się zabawa na ulicach Rio. Sprawdź, jak wygląda i kiedy odbędzie się w tym roku karnawał w Rio.

Zobacz wideo Brokatowa kreska na oku, czyli makijaż idealny na karnawał krok po kroku

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Karnawał w Rio. Brazylia pod znakiem zabawy

Mimo że za stolicę karnawału uważa się Rio de Janeiro, to jednak nie tylko tam odbywają się korowody i świetne zabawy. Imprezy mają miejsce również w innych miejscach w całej Brazylii. Karnawałowe zabawy można spotkać także w Salvadorze, Olindii, Manaus, czy Sao Paulo. Może nie będą one tak samo huczne, jednak z pewnością będą równie kolorowe, piękne i wesołe, co w stolicy brazylijskiego karnawału. 

Od kiedy karnawał 2023? To już niedługo 

Słynny karnawał w Rio de Janeiro trwa kilka dni. W tym roku termin wygląda tak: rozpoczyna się 17 lutego i potrwa aż do 25 lutego. Obchody karnawału rozpoczynają się od przekazania kluczy do miasta przedstawicielom szkół samby. Głównym wydarzeniem, wokół którego toczy się cały karnawał, jest rywalizacja szkół samby z całej Brazylii na Sambodromie, czyli ogromnej platformie tanecznej. To właśnie ona porusza się ulicami Rio z tańczącymi na niej osobami, dając największe widowisko.

 

Jednak tak naprawdę każdy może wziąć udział w szalonej zabawie i tańczyć z uśmiechem na ustach. W harmonogramie karnawału znajdują się także bloki uliczne i bale maskowe.

Strój na karnawał. Musi być kolorowo

Nie da się ukryć, że jednym z najważniejszych elementów karnawału w Rio de Janeiro są stroje. Tancerki na Sambodromie są oceniane za ruchy, ale także za ubiór, dlatego musi być dopracowany. Nie tylko są bardzo kolorowe, ale również mają stosunkowo mało materiału. Zazwyczaj jest to dosyć skromne bikini i ogromne pióropusze. Mają mnóstwo cekinów, piór i błyszczących ozdób. 

Więcej o: