Sposób na lśniące panele? Wystarczy dodać trzy łyżki tego produktu do wody. Efekt zaskakuje

Zastanawiasz się czym myć panele podłogowe, aby w efekcie lśniły jak nowe? Drogie detergenty ze sklepu nie zawsze działają tak, jak powinny. Właśnie dlatego warto wypróbować domowe sposoby na czyste panele. Poznaj przepis na panele bez smug!

Brud, kurz, smugi i zarysowania — czy właśnie to widzisz na swoich panelach podłogowych? Jeśli tak, prawdopodobnie twoje środki czyszczące do podłóg nie spełniają wymagań paneli. Jak wyczyścić panele podłogowe? Poznaj domowe sposoby, które sprawią, że panele będą błyszczące i bez smug! 

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak myć panele podłogowe? Nie rób tego w ten sposób

Mycie paneli podłogowych wydaje się stosunkowo łatwe, prawda? Takie też jest, jednak wiele osób popełnia te błędy podczas tej czynności, przez co efekt sprzątania nie jest zadowalający. Oto kilka zasad, których warto się trzymać podczas mycia paneli:

  • Przed myciem podłogi, odkurz ją lub zamieć.
  • Unikaj zbyt dużej ilości wody podczas mycia — dobrze odsącz mopa.
  • Nie nakładaj detergentu bezpośrednio na panele.

Domowy sposób na mycie paneli. Wypróbuj ten trik

Jeśli chcesz dobrze umyć panele, stwórz domowy płyn do mycia podłóg. Wystarczy, że do 5 litrów ciepłej wody dodasz 3 łyżki octu i kilka kropel olejku eterycznego. Dzięki zbawiennemu działaniu octu pozbędziesz się w ten sposób smug z paneli i będą błyszczeć jak nowe.

Ta tabelka zapewni twoim panelom połysk! Wrzuć dwie sztuki

Kolejnym domowym sposobem na wyczyszczenie paneli jest użycie tabletki do zmywarki! W 5 litrach wody rozpuść dwie tabletki i umyj takim roztworem panele. Tabletki do zmywarki zawierają w sobie sporo składnika nabłyszczającego, dlatego nie zdziw się, gdy panele po myciu będą błyszczeć jak nigdy! Ten sposób nie wymaga szorowania, wystarczy kilka ruchów mopem, a podłoga będzie lśniła.

Więcej o: