Zanim udamy się do sklepu, warto to wiedzieć. Mleko może smakować inaczej. Sprawdź, od czego to zależy

Lubisz zjeść na śniadanie mleko z płatkami? Dla wielu osób takie danie na pierwszy posiłek dnia jest najlepsze. Jednak wybór mleka ma ogromne znaczenie i wpływa na smak! Musisz koniecznie zwracać uwagę na jeden aspekt, ponieważ naukowcy nie mają wątpliwości. To od tego zależy smak mleka.

Jeśli lubisz mleko, koniecznie musisz się dowiedzieć, co wpływa na jego smak! Naukowcy nie mają wątpliwości, że ten jeden czynnik ma ogromne znaczenie. Warto o tym wiedzieć, zanim pójdziesz na zakupy.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pij mleko, będziesz wielki? A może: pij mleko, będziesz kaleką? Kontrowersje nie ustają [NaZdrowie]

Mleko to ważny składnik diety. Ponad 6 mld ludzi spożywa je na co dzień

Jak podaje portal focus.pl, ponad 6 mld ludzi spożywa na co dzień mleko i jego przetwory. Co więcej, większość z tej liczby to mieszkańcy krajów rozwijających się. Jak więc można się domyślać, zapotrzebowanie na ten produkt jest całkiem spore. Produkcja mleka jest masowa, dlatego warto wiedzieć, które najlepiej wybrać, aby nie stracić niektórych walorów smakowych. 

Czy mleko w kartonie to dobry wybór? Naukowcy odpowiadają

Jak wykazały nowe badanie opublikowane w czasopiśmie "Journal of Dairy Science", to czy mleko jest w kartonie, może mieć wpływ na jego smak. Niestety ten rodzaj opakowania, sprawia, że produkt krócej zachowuje świeżość. Co więcej, karton ma ogromny wpływ na smak. Plastik wchłania część walorów smakowych, przez co mleko może w rezultacie wydawać się wodniste. Lepiej więc wybrać produkty w szkle. Dzięki temu, poranki z płatkami będą znacznie smaczniejsze.

Co jeszcze ma wpływ na smak mleka? Na pewno zawartość tłuszczu

Ekspozycja na światło słoneczne również ma znaczenie! Mleko w zbyt jasnych warunkach może szybciej tracić świeżość. Co więcej, zawartość tłuszczu również ma znaczenie. Produkt odtłuszczony jest bardziej podatny na zmiany w walorach smakowych niż pełnotłuste. Warto więc zwracać uwagę na to, jakie mleko kupujemy i w jaki sposób jest ono przechowywane. Pamiętaj więc o tych kilku rzeczach podczas kolejnych zakupów.

Więcej o: