Ten błąd może cię słono kosztować. Lepiej nie rób tego w nocy! Twój smartfon bardzo źle to znosi

Wielu posiadaczy telefonów komórkowych bardzo często popełnia ten błąd. Może nie tylko zmniejszyć żywotność urządzenia, ale doprowadzić do konieczności jego wymiany. Lepiej unikaj tego nawyku. Dzięki temu nie zaszkodzisz sprzętowi i będziesz spać spokojnie.

Jednym z najpopularniejszych przyzwyczajeń użytkowników telefonów jest ładowanie go przez całą noc. Mimo że jest to wygodne, ponieważ rano smartfon jest gotowy do działania, to jednak nie działa na niego dobrze. Kilka godzin ładowania telefonu może mieć negatywne konsekwencje, nie tylko dla samego urządzenia. Dlatego lepiej unikać tego nawyku. Sprawdź, dlaczego nie powinno się ładować telefonu przez całą noc. 

Zobacz wideo Patrzyła w telefon i weszła pod jadący tramwaj... cudem przeżyła

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ładowanie telefonu w nocy. Możliwe konsekwencje

Jedną z najczęstszych konsekwencji ładowania telefonu przez całą noc jest zmniejszenie żywotności baterii urządzenia. Smartfon ładuje się w ciągu 2-3 godzin w zależności od tego, czy ma wbudowany system szybkiego ładowania. Nie da się ukryć, że zostawienie podłączonego urządzenia na całą noc, to znacznie dłuższy czas. Ciągłe zasilanie telefonu może doprowadzić do przegrzania baterii, a w dalszej kolejności do utraty jej pojemności. To z kolei prowadzi do krótszego czasu użytkowania. Warto zwrócić uwagę, że nowe telefony mają wbudowaną baterię, której nie da się tak łatwo wymienić. 

Wyższe zużycie energii. Zapłacisz więcej za rachunki

Kolejną kwestią dotyczącą złego nawyku jest niepotrzebne zużywanie energii. Kilkugodzinne podłączanie telefonu do prądu sprawia, że zużywa on go zdecydowanie więcej, niż potrzebuje. Nawet w urządzeniach, które po osiągnięciu 100% baterii odcinają zasilanie. Z czasem poziom spada do 99% i telefon ponownie zaczyna pobierać energię. Przez ten nawyk możesz zacząć płacić wyższe rachunki za prąd.

Telefonu podczas ładowania w nocy. Niebezpieczna sytuacja

W skrajnych przypadkach ładowanie telefonu w nocy przez kilka godzin może doprowadzić do zwarcia, a w dalszej kolejności do spięcia i niebezpiecznej sytuacji. Dlatego zadbaj o siebie i swoich najbliższych i staraj się unikać zdarzeń, które mogą wam zagrażać.

Więcej o: