Kiedy są rekolekcje 2023? Uważaj, aby ich nie przegapić! Sprawdź, kiedy organizowane są msze

Kiedy są rekolekcje? Co to są rekolekcje? Obecnie trwa Wielki Post, dlatego nie dziwne, że wiele osób zastanawia się nad tymi pytaniami. Przeczytaj nasz tekst i rozwiej wszelkie wątpliwości. Podpowiadamy, kiedy odbywają się rekolekcje i jakie są ich rodzaje.

Rekolekcje to bardzo ważny czas dla wszystkich wiernych. Okazuje się, że okres organizowania rekolekcji  właściwie się rozpoczyna, dlatego warto dowiedzieć się, czemu służą.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Ludzie nie przyjmują księdza". Rozmówczyni mówi, jak wygląda to u niej w bloku

Kiedy rekolekcje 2023? Ten okres już się rozpoczyna

Jak podaje strona przewodnik-katolicki.pl, rekolekcje to szczególne spotkania z Bogiem. Często są to na przykład konwersatoria lub modlitwa w ciszy. Każdy może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada. Warto również wiedzieć, że rekolekcje nie są obowiązkowe, ale Kościół bardzo zachęca do uczestnictwa. Możesz wybrać kilka rodzajów rekolekcji

  • Rekolekcje parafialne - prowadzi się je w parafiach w okresie Adwentu i Wielkiego Postu. Zazwyczaj trwają około 4 dni.
  • Rekolekcje wyjazdowe/zamknięte - ten rodzaj odbywa się w klasztorach lub specjalnie do tego przeznaczonych ośrodkach. Zwykle kierowane są także do konkretnych grup.
  • Rekolekcje radiowe - to po prostu rekolekcje prowadzone przez radio, 
  • Rekolekcje internetowe - ten rodzaj prowadzony jest przy pomocy popularnych serwisów wideo. 

Na stronie rekolekcje.info można znaleźć dokładną mapę wraz z opisem wszystkich dostępnych w tym momencie rekolekcji. Szczególną uwagę warto zwrócić na daty. Powiedzą ci one, ile dokładnie będzie trwać wydarzenie, które wybierasz.

Kiedy są rekolekcje w szkołach? To indywidualna sprawa szkoły i pobliskiej parafii

Każdy uczeń, który uczęszcza na religię w szkole, ma prawdo do zwolnienia z lekcji i uczestnictwa w rekolekcjach. Jednak kiedy takie wydarzenie się odbędzie, jest ustalane indywidualnie pomiędzy dyrektorem placówki a parafią. Jeśli więc chcesz wiedzieć, kiedy w szkole będą rekolekcje, najlepiej skontaktować się z nauczycielem.

Ile trwa Wielki Post? Tyle, co podróż Jezusa przez pustynię

Jak już wiesz, rekolekcje odbywają się głównie w okresie Wielkiego Postu. Aktualnie w Kościele Katolickim trwa właśnie ten okres. Ile ma dni? Dokładnie tyle samo ile podróż Jezusa przez pustynię, czyli 40 dni. Ten szczególny czas Wielkiego Postu zakończy się 6 kwietnia, czyli w Wielki Czwartek. Oznacza to, że masz jeszcze sporo czasu, aby uczestniczyć w rekolekcjach.

Więcej o: