Jak wyprasować ubrania bez żelazka? Są na to proste, domowe sposoby. Po zagnieceniach nie będzie śladu

Prasowanie ubrań to dla wielu osób przykry obowiązek. Czy istnieją zatem triki na wyprasowanie garderoby bez użycia żelazka? Okazuje się, że tak! Wystarczy, że poznasz te proste domowe sposoby, a twoje koszule, spodnie i bluzki będą proste jak drut i to bez użycia parownicy czy żelazka.

Twoje żelazko się popsuło? A może w miejscu, w którym obecnie jesteś, nie ma go, a masz ubranie, które musi być wyprasowane, żeby wyglądać schludnie? Okazuje się, że nie musisz lecieć do sklepu po żelazko, z powodzeniem możesz wypróbować te domowe sposoby na pozbycie się zagnieceń z ubrań! Są szybkie, łatwe i skuteczne.

Zobacz wideo Jak wyczyścić przypalone żelazko?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Weź ubranie ze sobą do łazienki, idąc pod prysznic. Ten sprawdzony trik zdziała cuda

Świetnym sposobem na pozbycie się zagnieceń na ubraniu jest wzięcie go ze sobą do łazienki, kiedy idziemy pod prysznic albo będziemy brać kąpiel. Dzięki wilgoci i temperaturze panującej w łazience wszystkie fałdki i zagniecenia będą się rozprasowywać. Niestety ta metoda nie pomoże na mocno pogniecione ubranie. Najlepiej sprawdzi się przy delikatnych zagnieceniach. Żeby jak najbardziej wzmocnić działanie tej metody, można zostawić ubranie w zamkniętej łazience na całą noc, żeby wilgoć i temperatura jak najdłużej działały.

Nie masz żelazka? Możesz użyć dublera

Żelazko działa na zasadzie gorącego metalu, którym rozprasowujemy zagniecenia. Choć to urządzenie jest najbezpieczniejsze, ponieważ pokryte jest powłokami ochronnymi i ma możliwość zarówno regulacji temperatury, jak i wydzielania pary, to w sytuacjach kryzysowych możemy użyć zamiennika. Garnek czy czajnik mogą służyć jako prowizoryczne żelazko. Trzeba się jednak upewnić, że całość jest czysta z zewnątrz. Należy zagotować w tym urządzeniu wodą, a następnie ją wylać i użyć podstawy do wygładzenia zagnieceń.

Suszarka do włosów, nie tylko suszy pasma. Prasowanie ciepłem

Suszarkę do włosów można również wykorzystać jako prowizoryczne żelazko. Wystarczy powiesić rzecz, która potrzebuje rozprostowania na wieszaku, spryskać pogniecione miejsca odrobiną wody i później użyć suszarki, aby wysuszyć miejsca spryskane wodą. Nie należy zapominać o ciągłych wygładzaniu tkaniny z pomocą dłoni. Musimy uważać, by nie trzymać suszarki zbyt blisko ubrania, do którego jest używana, żeby upewnić się, że przez przypadek jej nie podpalimy, ani nie wypalimy dziur w tkaninie.

Więcej o: