Te osoby pojadą do uzdrowiska całkowicie za darmo! Aż cztery grupy mogą zaoszczędzić duże pieniądze

Chcesz odpocząć i zastanawiasz się, ile kosztuje wyjazd do sanatorium? Jak się okazuje, niektóre osoby mogą pojechać na wypoczynek zupełnie za darmo. Sprawdź, czy kwalifikujesz się do darmowego wyjazdu na turnus uzdrowiskowy. Skorzystają na tym aż cztery grypy osób.

Wyjazd do sanatorium nawet na NFZ wiąże się zazwyczaj z dodatkowymi opłatami. Jednak jak się okazuje, niektóre osoby mogą wyjechać do sanatorium zupełnie za darmo! Niestety takie informacje nie są wszystkim znane. Poznaj listę osób, które mogą wybrać się na darmowy wyjazd do uzdrowiska.

Zobacz wideo O co chodzi w autozapisie do PPK? Pytamy wiceprezesa PFR

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wyjazd do sanatorium nie tylko dla seniorów. Miejsce na regenerację

Wiele osób zastanawia się, co takiego robi się w uzdrowiskach i czy w ogóle warto je odwiedzać. Sanatoria to miejsca głównie dla osób cierpiących na przewlekłe choroby takie jak np. astma lub seniorów, którzy cierpią na wiele dolegliwości. Różnego rodzaju zabiegi poprawiają samopoczucie, a obecność kurortów tego typu w nadmorskich i górskich miejscowościach również świetnie wpływa na zdrowie. 

Koszty pobytu w uzdrowiskach. NFZ nie zapłaci za wszystko

Pobyt w sanatorium mimo skierowania od lekarza okazuje się nie być darmowy. Jeśli masz skierowanie do uzdrowiska, musisz zapłacić m.in. za pokój. W zależności od rodzaju pokoju cena ta może się różnić. Aktualne stawki możesz sprawdzić na stronie gov.pl, a niektóre z nich wyglądają następująco:

  • Pokój jednoosobowy z własną łazienką 32,60 zł,
  • Pokój dwuosobowy z łazienką 19,50 zł,
  • Pokój wieloosobowy bez łazienki 10,60 zł.

Te osoby pojadą do sanatorium za darmo! Sprawdź, czy jesteś na liście

Pewna grupa osób jest zwolniona z opłat podczas pobytu w sanatorium. Kto może pojechać do uzdrowiska za darmo? Poniżej lista osób, które mogą liczyć na darmowy wyjazd zgodnie z zapisem na stronie gov.pl:

  • Dzieci i młodzież do ukończenia 18 roku życia.
  • Studenci do 26 roku życia.
  • Osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym.
  • Osoby pracujące z azbestem.
Więcej o: