Jak pielęgnować skrzydłokwiat? Rób to raz do roku, a jego liście już nigdy nie zżółkną

Skrzydłokwiat wymaga odpowiedniej pielęgnacji, za którą odwdzięczy się bujnymi, zielonymi liśćmi. Kwiat będzie świetnym wyborem dla nowicjuszy, ale również dla doświadczonych w uprawie roślin osób. Co robić, aby skrzydłokwiat rósł pięknie i zdrowo? Podpowiadamy, jak prawidłowo pielęgnować skrzydłokwiat.

Jeden z najpopularniejszych kwiatów domowych, czyli skrzydłokwiat. Roślina charakteryzuje się dość łatwą uprawą, mimo to należy stosować się kilku zasad podczas pielęgnacji. Jak dbać o skrzydłokwiat? Czy należy przesadzać skrzydłokwiat? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o skrzydłokwiat? Łatwa pielęgnacja rośliny

Zastanawiasz się jak dbać o skrzydłokwiat, aby rósł bujnie i zdrowo? To proste wystarczy, że zastosujesz się do kilku zasad pielęgnacyjnych rośliny, a ta odda ci piękne kwiaty. Najważniejsze zasady przy uprawie skrzydłokwiatu:

  • Zraszaj liście miękką wodą.
  • Latem podlewaj roślinę 2-3 razy w tygodniu, zimą rzadziej.
  • Zapewnij roślinie od 16 do 18 stopni Celsjusza zimą, a latem może to być maksymalnie 25.
  • Postaw kwiat w półcieniu.
  • Uważaj na bezpośrednie promienie słoneczne.

Pielęgnacja skrzydłokwiatu. Rób to raz w roku, a liście nie zżółkną

Ważnym aspektem przy uprawie skrzydłokwiatu w domu jest jego przesadzanie. To właśnie ta czynność sprawia, że roślinie m.in. nie żółkną liście. W ten sposób możesz również zniwelować prawdopodobieństwo zaatakowania przez choroby. Przesadzanie skrzydłokwiatu najlepiej robić w lutym lub marcu.

Domowy sposób na piękny skrzydłokwiat. Wymieszaj to z wodą

Jeśli chcesz sprawić, aby twój skrzydłokwiat rósł szybko, pięknie i zdrowo, warto zastosować domowy nawóz. Jak przygotować domowy nawóz dla skrzydłokwiatu? To bardzo proste! Gdy wypijesz kawę, nie wyrzucaj fusów, ponieważ to właśnie one mają zbawienną moc magnezu, fosforu czy potasu. Fusy zalej odrobiną wody i wymieszaj. Tak przygotowanym roztworem możesz podlać roślinę.  Cenne składniki z nawozu, zaczną powoli się uwalniać, co dobrze wpłynie na rozwój rośliny. Fusy po kawie możesz również wrzucić do doniczki i wymieszać delikatnie z ziemią. 

Więcej o: