Gdzie i do kiedy można zrealizować bon turystyczny? Już niedługo stracisz nawet kilkaset złotych

Polski Bon Turystyczny 2023 to świadczenie, które ma na celu wsparcie polskiej turystyki. Rodziny, które jeszcze tego nie zrobiły, powinny jak najszybciej skorzystać z tej możliwości, aby nie stracić pieniędzy. Do kiedy ważny jest Bon Turystyczny? Jak skorzystać z bonturystyczny.zus.pl i gdzie wykorzystać bon? Wyjaśniamy.

Polski Bon Turystyczny to świadczenie, które zostało wprowadzone pod koniec lipca 2020. Jego celem było wsparcie polskiej turystyki, która zmagała się z kryzysem wynikającym z panującej pandemii. Jak podaje oficjalna strona programu, ze świadczenia skorzystać mogą wszyscy rodzice, którzy posiadają co najmniej jedno dziecko do 18. roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł na dziecko, przy czym w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności kwota ta wzrasta do 1000 zł.

Zobacz wideo "Macierzyństwo to wieczny wyrzut sumienia". Agnieszka Sienkiewicz o godzeniu pracy zawodowej z wychowywaniem dzieci

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Bon Turystyczny: do kiedy ważny? Jak aktywować Bon Turystyczny przez bank?

Termin ważności Bonu Turystycznego został wydłużony pod koniec września 2022. Ostatecznie ze świadczenia można skorzystać do końca marca 2023. Oznacza to zatem, że osoby, które jeszcze nie wykorzystały bonu, muszą się pośpieszyć, gdyż na skorzystanie z rodzinnego wypoczynku pozostał niecały miesiąc. Przypomnijmy, że na przyznanie bonu nie wpływają dochody rodziny.

Aby odebrać przysługujący nam bon, należy zarejestrować się na bonturystyczny.zus.pl. W tym celu możemy wykorzystać Profil Zaufany lub bankowość elektroniczną. Następnie musimy wygenerować unikalny 16-cyfrowy numer, który otrzymamy za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. To właśnie ten numer należy okazać, chcąc zrealizować bon.

Tanie domki nad morzem? Bon turystyczny można wykorzystać w wielu miejscach

Lista miejsc, w których wykorzystamy Bon Turystyczny, obejmuje lokalizacje na terenie całego kraju. Są to przede wszystkim ośrodki, w których skorzystamy z usług hotelarskich. W tym przypadku bon powinien być okazany podczas rezerwacji lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. Warto pamiętać jednak, że pieniądze można przeznaczyć również na imprezy turystyczne, czyli np. wycieczki czy obozy dla dzieci. Uwzględnione tu są zarówno imprezy realizowane przez organizatora turystyki, jak i organizacje pożytku publicznego. Przy planowaniu wypoczynku skorzystać możemy z mapy online, na której szybko i łatwo wyszukamy miejsca oferujące możliwość realizacji Bonu Turystycznego.

Więcej o: