Weź to z kuchennej szafki i umyj podłogę. Efekt? Już nigdy nie zobaczysz smug i zacieków

Zastanawiasz się jak umyć podłogę, aby była bez smug? Mamy na to rozwiązanie. Nie zawsze drogie detergenty chemiczne ze sklepu sprawdzą się w sprzątaniu. Weź banalne produkty z kuchennej szafki i zobacz, jak skutecznie domyć kafelki, aby nie został na nich ani jeden ślad.

Wiele osób zastanawia się, jaki jest najlepszy sposób na czystą podłogę bez smug. Mycie podłóg to dla większości z nas żmudna czynność, szczególnie wtedy, gdy musimy ją poprawiać po kilka razy. Jakie są sposoby na podłogę bez smug? Jak wyczyścić panele w domu? Poznaj domowe sposoby, które sprawią, że twoja podłoga w domu będzie lśniła!

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak myć podłogę? Te sposoby są tanie i skuteczne

Mycie podłogi wcale nie musi być zawsze żmudne i ciężkie. Jeśli użyjesz odpowiednich składników zajmie ci to tylko chwilę, a efekt będzie zachwycający. Jak umyć podłogę? Wystarczy, że wypróbujesz te triki, a na pewno zobaczysz różnicę. Do wiaderka tak jak zawsze wlej około 5 litrów letniej wody, a następnie zamiast płynu do mycia podłóg wlej pięć łyżek octu. Jeśli przeszkadza ci jego zapach, dodaj kilka kropel olejku eterycznego. Tak przygotowanym roztworem umyj podłogę, jak zazwyczaj i ciesz się czystą powierzchnią bez smug! Jeśli nie chcesz używać lub nie masz octu w domu, zamiast niego równie dobrze sprawdzi się sposób z tabletką do zmywarki! Do wiaderka z ciepłą wodą włóż 3 tabletki do zmywarki, poczekaj, aż się rozpuszczą. Następnie umyj taką wodą podłogę. Plamy zostaną usunięte, a sama podłoga również będzie nabłyszczona. 

Czysta podłoga bez smug? O tym nie zapominaj

Jeśli chcesz, aby twoja podłoga była czysta, bez smug i lśniła, warto wypróbować również sposób z oliwą z oliwek. To właśnie ten produkt świetnie nabłyszczy podłogę, a szczególnie panele. Wystarczy, że do wiadra z ciepłą wodą dodasz kilka łyżek oliwy z oliwek, a następnie umyjesz powierzchnię podłogi. Podczas mycia podłogi również nie można zapominać o zmienianiu wody na czystą. Myjąc podłogę brudną już wodą, jest to syzyfowa praca. Dodatkowo nigdy nie myj podłóg gorącą wodą, ponieważ w ten sposób wszystko zacznie szybko parować i powstaną niechciane smugi. Podczas mycia paneli odsącza mop dokładnie, aby nie nanosić na nie zbyt dużo wody. 

Więcej o: