Jak wyczyścić pralkę i pozbyć się smrodu? Weź 2 złote i biegnij do sklepu. To usunie nawet kamień

Jak czyścić pralkę? Przede wszystkim regularnie, najlepiej kilka razy w ciągu roku. Czysta pralka jest niezwykle ważna, ponieważ bez tego nasze pranie może nie dopierać się i nieprzyjemnie pachnieć. Podpowiadamy, jak dzięki domowym sposobom wyczyścić pralkę w kilka chwil.

Pralka ma ciągły kontakt z chemią oraz wodą wykorzystywaną do czyszczenia naszych ubrań. Nic więc dziwnego, że po jakimś czasie zaczynają pojawiać się na niej kamień, pleśń i inne zabrudzenia. Są to  nieczystości, które po czasie powodują wydobywanie się nieprzyjemnego zapachu z pralki. Na szczęście znamy domowe sposoby, które uporają się z tym problemem.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziała? Domowy sposób rozwiąże problem

W walce z brudną pralką wydzielającą nieprzyjemny zapach pomoże nam kwasek cytrynowy.  Jak go użyć? Wystarczy wsypać do dozownika na płyny pół szklanki kwasku cytrynowego i włączyć program o wysokiej temperaturze, najlepiej sprawdzi się taki o 90 stopniach Celsjusza. Dzięki temu szybko poprawimy kondycję pralki.

Jak wyczyścić pralkę sodą i octem? Ten trik pomoże ci nie raz

Innym sposobem na zastąpienie sklepowej chemii jest sięgnięcie po dwa domowe produkty, które są niezwykle skuteczne. Dzięki temu pozbędziemy się kamienia, bakterii i nieprzyjemnego zapachu. Do pojemnika na proszek albo prosto do bębna wlewamy szklankę octu i nastawiamy program. Najlepiej nastawić pralkę na 90 stopni Celsjusza. Dla lepszego efektu możemy dodać opakowanie sody oczyszczonej.

Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? Świetny sposób na czyste urządzenie

Tabletki do zmywarki sprawdzą się nie tylko podczas mycia naczyń w zmywarce, pomogą także w wyczyszczeniu pralki. Jedyne co trzeba zrobić to wrzucić do bębna dwie tabletki, nastawić na program o wysokiej temperaturze i włączyć puste pranie. W ten sposób nie tylko wyczyścimy pralkę, ale pozbędziemy się również uciążliwego kamienia. Warto wypróbować tę metodę, by wyczyścić pralkę i pozbyć się smrodu z urządzenia.

Więcej o: