Jak usunąć sylikon z płytek i szyb? To dwa najlepsze sposoby na wyczyszczenie niesfornych plam

Sylikon na płytkach lub szybach? Prace remontowe i budowalne wiążą się z bałaganem, który trzeba posprzątać. Niestety czasami zabrudzenia po remontach są dość ciężkie do usunięcia - szczególnie te wynikające z prac wykończeniowych. Jak usunąć sylikon z płytek i szyb? Oto odpowiedź.

Podczas remontów i prac budowlanych nieuniknione jest użycie sylikonu. To właśnie dzięki niemu możemy w świetny sposób obrobić płytki czy szkło. Niestety zdarza się, że nałożymy go za dużo i trzeba usunąć nadmiar - a jak to zrobić? Poznaj sposoby na zmycie sylikonu z płytek i szkła.

Zobacz wideo Katarzyna Cichopek remontuje łazienkę. „Zabrakło nam płytek"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Do czego służy sylikon? Użyjesz go podczas remontu

Sylikon to produkt, który praktycznie zawsze znajdzie się w miejscach, gdzie trwa remont czy budowa. Produkt ten używany jest głównie przy pracach wykończeniowych ze względu na swoje właściwości. Na sylikon mówi się również "płynna uszczelka'' bo takie właśnie ma główne zadanie — uszczelniać. Sylikonu używamy również do wypełnienia pęknięć czy szczelin.

Czym zmyć sylikon? Te sposoby sprawdzą się idealnie

Jeśli jesteś po remoncie i zastanawiasz się, jak zmyć sylikon z jakiejś powierzchni, znamy na to odpowiedź. Niewielkie zabrudzenie sylikonem można łatwo usunąć za pomocą octu. Wystarczy, że zamoczysz w nim ściereczkę lub gąbkę namoczysz i zaczniesz pocierać nią zabrudzenie. Jeśli chcesz, możesz połączyć ocet z solą kuchenną, wtedy właściwości ścierne będą nieco silniejsze. Usuwanie sylikonu octem sprawdzi się przy płytkach, szybach czy lustrach.

Jak usunąć sylikon z płytek? Przyłóż kostki lodu

Do walki z zaschniętym sylikonem na płytkach mogą przydać się kostki lodu. Nałóż je na miejsce, w którym znajduje się niechciany sylikon i odczekaj kilka minut. Pod wpływem zimna sylikon powinien stwardnieć, a jego usunięcie poprzez kruszenie przyniesie świetne efekty. Jeśli sylikon na płytkach jest jeszcze dość świeży, na początek możesz spróbować usunąć go szpachelką i ściereczką.

Więcej o: