Dlaczego kaktus nie kwitnie? To nie zawsze "jego uroda". Stosuj te triki, a jeszcze cię zaskoczy

Zastanawiasz się, dlaczego twój kaktus nie kwitnie? Wiele osób popełnia pewne błędy pielęgnacyjne zupełnie nieświadomie. Jak dbać o kaktusa, aby zachwycił kwiatami? Mamy kilka banalnych, ale i skutecznych sposobów.

Kaktusy to piękne rośliny, które wydają się łatwe w uprawie, mimo to wiele osób skarży się na problem z kwitnięciem kaktusa. Co zrobić, aby kaktus pięknie i zdrowo rósł? Warto pamiętać, że roślina tego typu również potrzebuje pielęgnacji, a jej brak może objawiać strasznymi skutkami. Poznaj metody, które sprawią, że twój kaktus zakwitnie.

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego kaktus nie kwitnie? Oto niektóre z przyczyn

Okazuje się, że wszystkie kaktusy kwitną, jeśli mają odpowiednie warunki do rozwoju. Na początek upewnij się, że kaktus jest postawiony w dobrym miejscu. Trzymanie kaktusa blisko grzejnika to zły pomysł! Co ważne kaktus lub świeżą ziemię i sporo światła. Dodatkowo wiele osób nie jest świadomych, że kwiat ten potrzebuje odpowiedniego czasu na spoczynek, aby mógł zakwitnąć. Jak wygląda spoczynek u kaktusa? Faza spoczynku u tej rośliny to po prostu przezimowanie. W okresie zimowym najlepiej jest przenieść kaktusa do piwnicy, garażu lub na zewnątrz. Jeśli nie masz takiej możliwości, możesz zostawić roślinę w domu w specjalnej lodówce, która ma temperaturę do 12 stopni Celsjusza. Pamiętaj również, aby w połowie listopada nie podlewać już kaktusa. Na przezimowanie rośliny owiń jej korzenie w papier gazetowy i włóż do pudełeczka lub koszyka. 

liść monstery Monstera ma żółte liście i marnieje? Wypróbuj to, a znów będzie zdrowa!

Jak dbać o kaktusa? Uprawa w domu

Kaktusy to rośliny uważane przez większość osób za takie łatwe w uprawie i niewymagające. Oczywiście roślina wymaga, może nie dużo, ale jednak! Każdy kaktus uprawiany w domu musi być postawiony w nasłonecznionym miejscu, aby rosnąc i zdobywać odporność na różnego rodzaju choroby. Kaktusa podlewamy rzadko i co ważne, wodę wlewamy do podstawki doniczki! Jeśli po godzinie woda w podstawce nadal jest, należy ją wylać. W miesiącach od października do września kaktusa należy nie podlewać. Jeśli chodzi o ich nawożenie, warto to robić, jednak raz na trzy lata zupełnie wystarczy. Jeśli chcesz, aby kaktus kwitł, pamiętaj o fazie spoczynku.

Jak pielęgnować monsterę, aby rosła bujna? Jak pielęgnować monsterę? Dodaj skórkę tego owocu, a będzie bujna

Więcej o: