Dni wolne od pracy 2023. Jeśli wykorzystasz urlop w tym terminie, zyskasz aż 5 dni długiego weekendu

Chyba każdy z nas czeka na dni wolne od pracy. Kwiecień 2023 przyniesie nam okazję do dłuższego wypoczynku ze względu na Wielkanoc 2023. Dni wolne od pracy 2023 nie ograniczają się jednak wyłącznie do tego miesiąca. Wyjaśniamy, które dni są ustawowo wolne w bieżącym roku.

Dni wolne od pracy to czas, gdy przysługuje nam dodatkowy odpoczynek. Najbliższa taka okazja będzie już w kwietniu, choć warto też zawczasu zapoznać się z innymi terminami. Dzięki temu możemy odpowiednio rozplanować nasze dni urlopowe i zyskać dodatkowy długi weekend.

Zobacz wideo "Macierzyństwo to wieczny wyrzut sumienia". Agnieszka Sienkiewicz o godzeniu pracy zawodowej z wychowywaniem dzieci

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wielkanoc 2023: dni wolne w kwietniu 2023. Kiedy odpoczniemy w nadchodzącym miesiącu?

Już w najbliższym miesiącu katolicy będą obchodzić Wielkanoc. Święto to jest dniem wolnym, ale wypada zawsze w niedzielę. Warto jednak pamiętać, że następujący po niej Poniedziałek Wielkanocny jest również wolny od pracy. W 2023 Wielkanoc oraz Lany Poniedziałek wypadają odpowiednio 9 i 10 kwietnia. Będzie to zarazem najbliższy długi weekend trwający trzy dni, z którego skorzystają wszyscy.

Dekoracje wielkanocne 2023. Stwórz zachwycający stroik świąteczny, który oczaruje wszystkich gości Dekoracje wielkanocne 2023. Stwórz zachwycający stroik świąteczny

Dni wolne od pracy 2023. Jak zyskać dodatkowy długi weekend, planując urlop?

Po świętach wielkanocnych będziemy musieli czekać jedynie niecały miesiąc na kolejną okazję do zregenerowania sił w gronie rodziny i przyjaciół. Pełna lista pozostałych dni wolnych w 2023 wygląda następująco:

  • 1 maja (poniedziałek) – Święto Pracy,
  • 3 maja (środa) – Święto Konstytucji 3 Maja,
  • 28 maja (niedziela) – Zielone Świątki,
  • 8 czerwca (czwartek) – Boże Ciało,
  • 15 sierpnia (wtorek) – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny,
  • 1 listopada (środa) – Wszystkich Świętych,
  • 11 listopada (sobota) – Święto Niepodległości,
  • 25 grudnia (poniedziałek) – pierwszy dzień Bożego Narodzenia,
  • 26 grudnia (wtorek) – drugi dzień Bożego Narodzenia.

Ponieważ 1 maja wypada w poniedziałek, majówka będzie okazją do długiego weekendu dla wszystkich. Jeśli jednak dodatkowy dzień urlopowy wykorzystamy 2 maja, wówczas nasz wypoczynek wydłuży się z trzech do aż pięciu dni. Kolejne długie weekendy możemy zyskać też w czerwcu, biorąc urlop w piątek 9 czerwca, czyli po Bożym Ciele, a także w sierpniu, jeśli przysługujący urlop wykorzystamy w poniedziałek 14 sierpnia. Z ostatniego długiego weekendu w roku skorzystamy wszyscy przy okazji świąt bożonarodzeniowych. Wówczas będziemy odpoczywać cztery dni.

Darmowe wakacje w najszczęśliwszym kraju na świecie? To możliwe. Wystarczy zrobić te dwie rzeczy Darmowe wakacje? To możliwe. Wystarczy zrobić te dwie rzeczy

Więcej o: