Czy "człowiek-kozioł" był najstarszym człowiekiem na świecie? Zdaniem rodziny przeżył 140 lat

Ali Anter był znany jako "człowiek-kozioł" ze względu na charakterystyczne narośla na jego głowie. Mężczyzna niedawno zmarł, a jego rodzina twierdzi, że w momencie śmierci miał 140 lat. Uczyniłoby go to najstarszym człowiekiem w Jemenie, a także na świecie. Zdradzamy, co było przyczyną jego śmierci.

Ali Anter zdobył popularność ze względu na narośla na głowie, przypominające rogi kozła. Ponadto jego rodzina twierdzi, że mężczyzna był najstarszą osobą w Jemenie, mając za sobą przeżytych 140 lat. Ten niezwykły przypadek w ostatnim czasie zyskał jeszcze więcej uwagi, gdyż do mediów trafiła informacja o śmierci Jemeńczyka. Sytuacja została opisana przez portal The Sun.

Zobacz wideo Nigdy tego nie mów starzejącym się rodzicom

Lubisz ciekawostki? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ali Anter i jego historia. Jak wyglądało życie najstarszego Jemeńczyka?

Ali Anter w ciągu swojego życia doczekał się ponoć 70 wnucząt. Według doniesień The Sun mężczyzna cieszył się dobrym zdrowiem i nie miał problemów z pamięcią aż do 2017, kiedy to jego stan zdrowia się pogorszył. Same narośla na głowie pojawiły się jednak u niego dużo wcześniej, gdy skończył on 100 lat. Zmiany z czasem, aż jedna z nich sięgnęła aż do ust mężczyzny. Rozrost przyczynił się także do skrętu narośli, która zaczęła przypominać róg kozła. To właśnie stąd wziął się przydomek Aliego: "człowiek-kozioł". Tak duże rogi skórne są dość rzadkim zjawiskiem, jednak czasem powstają w wyniku nadmiernego rogowacenia skóry. Najczęściej występują u osób starszych w miejscach często wyeksponowanych na słońce, czyli np. właśnie na głowie.

"Człowiek-kozioł" nie żyje. Co było przyczyną śmierci mężczyzny?

Duże rozmiary narośli stawały się coraz bardziej uciążliwe i Ali Anter zdecydował się je usunąć. Niestety, według doniesień, mężczyzna zmarł trzy dni po operacji. W sieci można znaleźć nagranie z zabiegu, które miała zamieścić rodzina Antera. Jak informuje The Sun, można na nim zobaczyć niedoświadczoną osobę, która próbuje usunąć narośl przy pomocy nagrzanych narzędzi. Według krewnych zmarłego jego śmierć była spowodowana pogarszającym się z wiekiem zdrowiem, ale niewykluczone, że nieudolny zabieg również odegrał znaczącą rolę.

Warto wspomnieć, że pomimo twierdzeń rodziny na temat wieku mężczyzny, Ali Anter nie może zostać oficjalnie uznany za najstarszego człowieka ze względu na brak potwierdzających ten fakt dokumentów. Według oficjalnej strony rekordów Guinnessa, obecny rekord długości życia należy do Hiszpanki urodzonej w USA o imieniu María Branyas Morera, która 17 stycznia 2023 skończyła 115 lat i 319 dni.

Więcej o: