Najchętniej wybierane miejsca na odpoczynek dla seniora. To tutaj nabierają sił wiosną i latem

Seniorzy, ale nie tylko, decydują się czasem na wyjazd do sanatoriów w uzdrowiskach. Ma to na celu regenerację ich zdrowia, nabranie sił i poprawę ogólnego samopoczucia. Jakie miejsca wybierają najchętniej?

Zbliża się wiosna, więc jest to doskonały moment na wyjazd i odpoczynek. Zadbanie o swoje zdrowie po jesienno-zimowym okresie przyda się każdemu, warto więc wybrać się na relaks do uzdrowiska. Jakie miejscowości warto odwiedzić? Gdzie najchętniej podróżują seniorzy w tym okresie? Lista sanatoriów i uzdrowisk jest w Polsce długa i bogata. 

Zobacz wideo Pani Janina zdradza przepis na szczęśliwe małżeństwo: Nie wolno się przeciwstawiać, a najpiękniejsze jest to, żeby małżeństwo się szanowało

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ciechocinek: popularne miasto uzdrowiskowe. Kąpiele solankowe to nie wszystko

Jedno z najpopularniejszych miejsc uzdrowiskowych w Polsce to oczywiście Ciechocinek. To właśnie tam przez cały rok można spotkać wielu seniorów i nie tylko, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie. Oczywiście do Ciechocinka najlepiej wybrać się na przestrzeni wiosny i lata, ponieważ to właśnie wtedy można korzystać z całego zespołu tężni solankowych. Tak naprawdę prawie na każdym kroku w mieście można spotkać uzdrowiska, szpitale, pijalnie wód mineralnych, warzelnie czy innego rodzaju zakłady lecznicze. W miejscach tego typu na odwiedzającego czeka wiele atrakcji, takich jak np. kąpiele solankowe, masaże lecznicze czy okłady borowinowe. 

 

Regenerujący wyjazd dla seniora. Tutaj odpoczniesz i zaczerpniesz zdrowego powietrza

Nadmorskie miejscowości same w sobie są brane za miejsca, gdzie warto głęboko pooddychać. Oczywiście jest to prawda, ponieważ nad samym morzem powietrze nasycone jodem będzie z pewnością o wiele zdrowsze niż to w mieście. Wyjazd do uzdrowiska nad morzem będzie świetnym pomysłem, a jedną z takich miejscowości są Dąbki. Miasto słynie głównie z terapii borowinowej. Wyjazd do Dąbek będzie idealny dla osób z chorobami układu oddechowego oraz z chorobami tarczycy. Jeśli nie na północ Polski, warto wyjechać na południe, do pięknych górskich miejscowości. Busko-Zdrój to miejscowość w województwie świętokrzyskim, która słynie głównie z wód leczniczych. Dodatkowo seniorów do miasta przyciąga również fakt, że to właśnie tam kręcony był piąty sezon "Sanatorium Miłości''. 

Więcej o: