Pracowała w hotelu 10 lat. Od tej pory już zawsze nakłada na drzwi szklankę, gdy nocuje w nowym miejscu

Zawsze możesz paść ofiarą złodziei, nawet podczas noclegu w nowym miejscu. Kobieta, która pracowała jako menadżerka hotelu, przyznaje, że sama stosuje pewien trik podczas nocowania poza domem. Zobacz, jak skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo w hotelu.

Nocując w hotelach, warto mieć na uwadze to, że często grasują w nich rabusie. Powinniśmy zatem zadbać o swoje bezpieczeństwo, by nie narażać się na nieprzyjemne sytuacje. Możemy w szybki sposób stworzyć własny system antywłamaniowy. Sprawdź, jak.

Zobacz wideo Złodziej samochodów polował w kościele. Kradzież podczas mszy nagrał monitoring

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie czujesz się bezpiecznie w hotelu? Możesz zrobić samodzielnie system antywłamaniowy

Jeśli w pokoju, w którym nocujesz, nie czujesz się do końca bezpiecznie, możesz wypróbować sprytny sposób ze szklankami, który poleca menadżerka hotelu. Podczas swojego 10-letniego stażu spotkała się z wieloma przykrymi sytuacjami i od tej pory zawsze używa tego triku, kiedy gdzieś wyjeżdża. Ten samodzielnie zrobiony system antywłamaniowy obudzi największego śpiocha. Sposób jest naprawdę prosty w wykonaniu i wykorzystasz w nim przedmioty, które znajdziesz w hotelu. Na początek zamknij i zaklucz drzwi pomieszczenia. Następnie na klamkę nałóż szklankę tak, by rączka była w środku naczynia. Na całość połóż drugą szklankę, kierując ją dnem do góry. Jeśli ktokolwiek pociągnie za klamkę twojego pokoju, szklanki spadną na ziemię i zrobią taki hałas, że na pewno cię obudzą, a dodatkowo odstraszą złodzieja.

Sprytne triki hotelowe, dla podróżujących. Zrób to, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas nocowania w hotelach, zawsze stosuj te przydatne wskazówki. Przede wszystkim najlepiej wybierać mieszkania od drugiego do czwartego piętra, jeśli jest taka możliwość. Dzięki temu złodziej nie dostanie się do nas przez okno lub nie wejdzie nam na balkon. Kiedy obiekt wydaje ci się podejrzany lub podróżujesz samotnie, spróbuj zrobić wszystko by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Dla własnego bezpieczeństwa zaklej dziurkę od klucza w drzwiach lub wepchnij do niej zwiniętą kulkę papieru. Dzięki temu nikt nie będzie mógł cię podglądać lub zaglądać do mieszkania pod twoją nieobecność. Równie ważne jest, by zabezpieczać pokój w momencie, kiedy go opuszczamy. Kilka razy sprawdźmy, czy wszystkie okna są zamknięte, a drzwi zakluczone. Dla pewności możemy zostawić włączone światła, by sprawiać wrażenie, że jesteśmy nadal w hotelu.

Więcej o: