W basenie spotkał niebezpiecznego intruza. Stanął twarzą w twarz ze śmiercionośnym stworzeniem

Pewien mieszkaniec Australii w swoim basenie znalazł stworzenie, które uważane jest za jedno z najniebezpieczniejszych na świecie. W chwili gdy wyciągną go ze zbiornika, nie spodziewał się, że ma do czynienia z pająkiem, który może go zabić w kilka chwil.

Mieszkaniec Engadine na przedmieściach Sydney kilka dni temu w swoim basenie zauważył stworzenie, którego lepiej unikać. Duży czarny kształt w zbiorniku od razu przykuł uwagę mężczyzny, który domyślił się, co może się w nim ukrywać. W basenie był pająk, którego jad może zabić. Jak potoczyła się ta historia? 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zabójczy pająk w basenie. Mężczyzna niemalże otarł się o śmierć

Dan Smith jakiś czas temu w swoim basenie spotkał nieproszonego gościa. Jak możemy wyczytać na stronie tvn24.pl mężczyzna na początku nie był świadomy, że pająk w basenie może być niebezpieczny. Kilka dni wcześniej uratował ptasznika i przez chwilę myślał, że to po prostu drugi taki osobnik. Mężczyzna wziął pająka do słoika i po kilku minutach namysłu i oględzin domyślił się, że ma do czynienia z jednym z najgroźniejszych pająków na świecie - atrax robustus. Jad tego stworzenia może zabić człowieka w ciągu 90 minut, jeśli organizm nie otrzyma antidotum. Mężczyzna postanowił skonsultować się ze specjalistą, który jak czytamy na stronie 9news.com.au potwierdził, że był to dojrzały, jadowity pająk, który charakteryzuje się agresją i śmiercionośnym jadem. Po tej sytuacji Dan Smith stwierdził, że od teraz o wiele dokładniej będzie sprawdzał basen i cały dom po takich ulewach i nie tylko, ponieważ ta historia mogła skończyć się tragicznie.

Pająki w Australii są na porządku dziennym. Niektóre z nich mogą zabić 

Australia to kraj, który słynie z tego, że w najmniej oczekiwanym momencie można spotkać jadowitego pająka, skorpiona, węża czy inne groźne stworzenie. Dan Smith sam się o tym przekonał, a pająka, którego znalazł u siebie w basenie, nigdy by się nie spodziewał. Mieszkając w Australii obecność małych, niegroźnych pająków w domu jest czymś normalnym. Niestety zdarza się, że do gospodarstwa domowego przyjdą również te stworzenia, które mogą nawet zabić. 

Więcej o: