Zabawa z przykrymi konsekwencjami. Strzelanie z procy skończyło się wizytą na komisariacie

24-latka dla zabawy strzelała w kierunku budynku szkoły i internatu z procy. O sprawie zawiadomiono policję. Szybko udało się zlokalizować miejsce, z którego prowadzono atak plastikowymi kulkami. Okazało się, że kobieta strzelała "dla zabawy". Niestety konsekwencje okazały się dla niej niewesołe.

Do zdarzenia doszło w Kraśniku. To tam mieszkanka gminy Szastarka w województwie lubelskim strzelała z okna w kierunku szkoły przy użyciu procy. 

Zobacz wideo Czy nauczyciel może mieć tatuaże? "Moi uczniowie zareagowali dobrze"

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Strzelała z procy "dla zabawy". Konsekwencje sprawiły, że nie było jej do śmiechu

Niedawno kraśniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o nieznanym sprawcy, który kilkukrotnie strzelał w kierunku szkoły i przylegającego do niej internatu szkolnego. Po przyjechaniu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili uszkodzenie kilku szyb, a następnie z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny. Po kilku dniach od pierwszego zawiadomienia strzały się powtórzyły. Jak możemy przeczytać na stronie lubelska.policja.gov.pl policjanci, którzy przyjechali do zawiadomienia, postanowili wejść do wytypowanego mieszkania. Tam zastali 24-letnią kobietę, mieszkankę gminy Szastarka. Mundurowi podczas przeszukania znaleźli u niej procę i kulki z tworzywa. Kobieta została zatrzymana. 24-latka tłumaczyła się, że robiła to dla zabawy. Kobieta usłyszała już zarzuty uszkodzenia mienia. Prokurator zaproponował jej karę roku prac społecznych oraz obowiązek naprawienia szkody, na co się zgodziła.

Czym jest niszczenie i uszkodzenie mienia? Różnice pomiędzy pojęciami 

Niszczenie i uszkodzenie mienia jest czynem zabronionym, które w zależności od wartości szkody może być uznawane za wykroczenie albo za przestępstwo. Maksymalna kara za ten akt wynosi pięć lat pozbawienia wolności. Jak pisze strona prawo.pl, popełnienie tego przestępstwa czy wykroczenia może być wyłącznie umyślnie w zamiarze bezpośrednim lub ewentualnym. Ten czyn zabroniony jest na podstawie artykułu 288, Kodeksu karnego i artykułu 124, Kodeksu wykroczeń. Polega on na niszczeniu cudzej rzeczy, uszkodzeniu jej, bądź sprawieniu, że staje się niezdatna do użytku. Uszkodzenie jest naruszeniem materii rzeczy, a uczynienie rzeczy niezdatną do użytku polega na pozbawieniu jej części lub całości jej cech użytkowych bez niszczenia jej, na przykład wykręcenie śruby czy zanieczyszczenie paliwa.

Więcej o: