Wiewiórka dzwoni dzwonkiem, aby dostać orzechy. Rozczulające wideo naukowców stało się hitem w sieci

Internet jest pełen zwierzaków, które potrafią robić spektakularne sztuczki. Wszystkiego da się nauczyć, jeśli nagroda będzie odpowiednio zachęcająca. Naukowcy postanowili nauczyć wiewiórkę szarpać za sznurek z dzwoneczkiem, aby dostać smakołyki. Internauci pokochali tego gryzonia od pierwszego wejrzenia.

Zwierzaki potrafią nauczyć się naprawdę niesamowitych sztuczek, jeśli wiedzą, że następnie czeka na nie przepyszna nagroda. Tym razem była to wiewiórka z Kalifornii, której  urocze filmiki podbijają internet.

Zobacz wideo Krakowska straż miejska pokazała urocze wideo ze strażnikiem karmiącym wiewiórkę z ręki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiewiórka upomina się o orzechy. Nagranie podbija internet

Naukowcy z laboratorium mikrobiologicznego UC Berkeley postanowili nauczyć wiewiórkę ciągnąć za sznurek, który jest przywiązany do dzwonka. Zamieścili go niedaleko grzędy na parapecie okna i nagradzali gryzonia za każdym razem, kiedy zadzwonił. Wiewiórka została nazwana przez naukowców Kluyver  na cześć słynnego mikrobiologa  Alberta Kluyvera. Baskevitch  postanowiła umieścić nagranie, na którym gryzoń dzwoni dzwonkiem na popularnej platformie TikTok, klip niesamowicie szybko stał się hitem. Użytkownicy w komentarzach prosili o kolejne filmiki z wiewiórką, która ciężko pracuje na ulubioną przekąskę. Komentujący zachwycają się tym, jak słodki jest Kluyver. 

Jaki on jest grzeczny, daj mu wszystkie przekąski

- pisze na TikToku jeden z komentujących.

Naukowcy dokonali niemożliwego. "Nauczyliśmy wiewiórkę dzwonić"

Alienor Baskevitch, która pracuje jako mikrobiolog z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, powiedziała w jednym z wywiadów:

Słyszałam ten nieustanny dźwięk dzwonka i pomyślałam: "co się dzieje?". Mój współpracownik powiedział wtedy: "nauczyliśmy wiewiórkę dzwonić

Od tego czasu Baskevitch codziennie publikuje nagrania lub informacje o tym, jak Kluyver zatrzymuje się w porze lunchu i dzwoni dzwonkiem, by otrzymać swoją ucztę. Czasami dostaje migdały, innym razem pistacje. Kilku użytkowników TikTok zasugerowało wydłużenie łańcucha, aby Kluyver nie musiał tak ciężko pracować, nim zadzwoni. Baskevitch próbowała dać mu odwrócony kubek jako podstawkę.  I choć  gryzoniowi zajęło kilka dni, zanim nauczył się go używać, teraz jest już prawdziwym zawodowcem. Posłuchała również rad komentujących i przedłużyła sznurek dla wiewiórki. Jednak jak opowiada:

Nie chcemy, aby wiewiórka polegała na nas jako na głównym źródle pożywienia
Więcej o: