"Palce zombie" wychodzą spod ziemi. Spotkanie z tymi organizmami nie należy do przyjemnych

W lesie można znaleźć wiele różnych intrygujących grzybów, zwierząt i roślin. Nie wszystkie jednak zachwycają pięknem. Niektóre skutecznie straszą, a wręcz wprawiają w obrzydzenie. Nie inaczej jest w przypadku tego grzyba. Większość osób woli omijać go szerokim łukiem, ze względu na ohydny wygląd.

Niektóre organizmy potrafią naprawdę straszyć swoim wyglądem. Tak samo jest również w przypadku tego grzyba. 

Zobacz wideo Te grzyby wyglądają na jadalne, ale mogą tylko zaszkodzić

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Nadleśnictwo w Ełku dokonało niedawno pewnego odkrycia. W lesie znaleziono "palce zombie"

Choć brzmi to jak początek apokalipsy, to nie ma się czego obawiać. Mimo że znalezisko wygląda jakby "palce zombie" wychodziły z ziemi, to jednak jest to zwykły grzyb. Jego dokładna nazwa to próchnilec maczugowaty. Grzyb nie jest jadalny, ale mało prawdopodobne jest, aby ktoś w ogóle próbował go jeść. Wygląd tego organizmu, nie należy do najprzyjemniejszych. Tak określiło to Nadleśnictwo w Ełku, na swoim profilu na Facebooku.

Spotkanie z tym grzybem często nie należy do najprzyjemniejszych, gdyż przybiera on niemiłą dla oka formę

- napisali w poście. Jak jednak dość szybko zauważyli internauci, to dość delikatne określenie na doznania, ze spotkania z grzybem. 

Wyglądają jak wyrzucone pod drzewo kilka kilogramów kaszanki

- napisała internautka pod postem. Warto wspomnieć, że właściwie każdy może natknąć się na grzyb. To dość pospolity gatunek, który obficie rośnie w polskich lasach. 

To nie jedyny gatunek grzyba, o tak nieprzyjemnym wyglądzie. Istnieją także inne

W polskich lasach można znaleźć więcej tego typu grzybów. Jednym z nich jest na przykład próchnilec długotrzonkowy. Przypomina on delikatnie próchnilca maczugowatego, ale jest bardziej podłużny. Jednak w polskich lasach można znaleźć jeszcze więcej osobliwych grzybów. 

  • Okratek australijski - wielu osobom przypomina "palce diabła". Co więcej, jego zapach skutecznie odrzuca nawet najodważniejszych śmiałków. Smród często określany jest jako "gnijące mięso". 
  • Kolczakówka piekąca - wygląd tego grzyba może skutecznie odstraszać. Przypomina on trzonowiec, przepełniony ropą. Warto jednak wiedzieć, że gatunek jest objęty ochroną.
  • Smardz jadalny - jak sama nazwa wskazuje to grzyb, który można zjeść. Wiele osób jednak z tego rezygnuje w obawie przed toksycznością organizmu. Pomarszczony i przepełniony dziurami grzyb, nie zachęca w pierwszym momencie do spożycia.
Więcej o: