Tu spędzisz wakacje bez tłumów. Turyści nie docenili tej wyspy, choć oferuje malownicze krajobrazy

Na wakacje marzeń nie jest jeszcze za późno. Na tej wyspie przeżyjesz niezapomniany urlop nawet we wrześniu lub październiku. Odpoczniesz na pięknych plażach i co najważniejsze - bez tłumów. Turyści nadal nie odkryli tego miejsca i wybierają inne kierunki.

Jeśli marzysz o wakacjach w pięknym i egzotycznym miejscu, a jednocześnie chcesz uniknąć tłumów turystów, jedź na Cyklady. To archipelag na Morzu Egejskim, złożony z około 220 wysp z czego największą z nich jest Naksos. Wakacje w tym miejscu są szczególnie polecane osobom, które chcą leniwie spędzić urlop, wypoczywając nad turkusową wodą, wygrzewając się na słońcu i w spokoju zwiedzając greckie okolice.

Zobacz wideo W tym hotelu zatrzymała się na Santorini Sandra Kubicka

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Naksos - wakacje jak z bajki. Dlaczego warto odwiedzić tą wyjątkową wyspę?

Naksos to przede wszystkim piękne krajobrazy. Przez wyspę przebiega granitowe pasmo górskie, a najwyższym szczytem jest Oxia licząca 1001 m n.p.m. Panujący w tym miejscu śródziemnomorski klimat sprzyja rozwojowi zielonych roślin i gajów oliwnych. Na wyspie uprawia się oliwki, winogrona i cytrusy. Co ciekawe, Naksos słynie przede wszystkim ze złóż marmuru. Wydobywano go tam już trzy tysiące lat przed naszą erą. Piękne krajobrazy, błękitne morze i malownicze plaże zachęcają turystów, jednak nie ma ich tam tak dużo, jak na innych znanych wyspach greckich. Dzięki temu wakacje będą leniwe, spokojne i pozbawione tłumów.

Greckie wyspy zachwycą cię swoim klimatem. Na Naksos jest wiele do zobaczenia

Jeśli nadal nie masz planów na wakacje, to bez obaw. Nie jest jeszcze za późno na niezapomniany urlop w Grecji. Pogoda na Naksos dopisuje od kwietnia do listopada. W sezonie letnim temperatura utrzymuje się w okolicach 30 stopni Celsjusza. Zimą i wczesną wiosną może być nieco chłodniej i deszczowo, dlatego lepiej się pośpiesz z rezerwowaniem pobytu. Wyspa ma do zaoferowania o wiele więcej niż błogi wypoczynek na plaży. Warto przejechać się do centrum i zwiedzić malownicze uliczki. Zobaczysz wówczas charakterystyczne dla Grecji białe domy, wąskie korytarze i mnóstwo wędrujących po ulicach kotów. Z portu i nadmorskiej promenady można podziwiać piękny śródziemnomorski krajobraz. Po drodze mija się kilka kawiarni i restauracji, które dbają o to, aby turyści nie chodzili głodni. Co jeszcze warto zobaczyć?Portara, czyli bramę świątyni Apollina, a także malowniczy, trzynastowieczny zamek Kastro.

Więcej o: