Z rzeki wyłowiono ogromne zwierzę. Waży ponad 350 kilogramów i pobiło rekord swoimi rozmiarami

Takiego okazu nikt się nie spodziewał i już same zdjęcia przyprawiają o ciarki. W ubiegłym tygodniu czterech mężczyzn wyłowiło z rzeki olbrzymiego aligatora. To największy gad w tych okolicach, który swoimi rozmiarami pobił rekord. Walka trwała kilka godzin.

W sobotę 26 sierpnia 2023 roku z rzeki Yazoo River w Mississippi w Stanach Zjednoczonych wyłowiono potężnego aligatora. Choć w akcji brało udział kilka osób, to starcie z gadem trwało aż siedem godzin. Po wyciągnięciu zwierzęcia na brzeg okazało się, że jego rozmiary biją dotychczasowy rekord największego aligatora schwytanego w tym stanie.

Zobacz wideo Dlaczego krokodyle płaczą? Skąd się biorą krokodyle łzy?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mieli odłowić aligatory z rzeki. Nie spodziewali się tak potężnej bestii

W zeszłym tygodniu ruszyły coroczne polowania na aligatory w stanie Mississippi w Stanach Zjednoczonych. Nikt nie spodziewał się, że już pierwszej nocy uda się schwytać tak ogromnego osobnika. Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu The Clarion Ledger, grupa łowców wyruszyła o zmierzchu nad rzekę Yazoo River, by złapać pierwsze gady. Wśród tropicieli byli Donald Woods, Joey Clark, Will Thomas oraz Tanner White. Mężczyźni mieli doświadczenie w starciach z drapieżnikami i wielokrotnie widzieli aligatory mierzące 2-3 metry długości. Nie sądzili jednak, że już w kilka godzin od rozpoczęcia łowów uda im się złapać tak potężną bestię.

Wiedzieliśmy, że jest szeroki. Jego grzbiet był ogromny. To było tak, jakbyśmy podążali za łodzią wędkarską

- powiedział Donald Woods, którego wypowiedź można przeczytać na wspomnianym wcześniej portalu. To, co stało się później, na pewno przejdzie do historii polowań w Mississippi.

Aligator miał rekordowe rozmiary. To największy gad złapany w tym stanie

Około godziny 21 aligator złapał się na hak. Łowcy myśleli, że wyciąganie gada z rzeki będzie wyglądało tak jak zwykle. Nie sądzili, że ta walka będzie trwała przez kolejne siedem godzin. Zwierzę nie zamierzało poddać się tak łatwo. Wielokrotnie próbowano go schwytać, ale aligator uciekał i łamał wszystkie wędki z kołowrotkami.

Dyktował wszystko, co robiliśmy. To było wycieńczające, ale adrenalina sprawia, że tego nie zauważasz

- mówił Woods. Dopiero o godzinie 3.30 udało się zwabić zwierzę do łodzi, a ostatecznie schwytano go koło 4 nad ranem. Gad był wycieńczony kilkugodzinną walką, dlatego łowcom udało się go złapać. Mężczyźni nie spodziewali się jednak, że aligator będzie tak ogromny. Miał 4,36 m długości, 167,64 cm w obwodzie brzucha i ważył 364 kg. Te imponujące rozmiary sprawiły, że jest to największy złapany aligator w stanie Mississippi. Poprzedni rekordzista, którego złapano w 2017 roku, miał 4,29 m i ważył 347,68 kg.

Więcej o: