Dzięki niemu kobiety PRL-u nie martwiły się oponkami. Dziś sprawdzony trik wraca do łask

Jaki był sposób kobiet żyjących w czasach PRL-u na ukrycie "oponki"? Diety nie cieszyły się wtedy taką popularnością jak dziś. Były jednak inne sposoby. Jeden z nich po latach znów wraca do łask.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, czyli tzw. oponka, dla wielu jest prawdziwym utrapieniem. W jaki sposób ją ukryć? Poznaj metodę, z której korzystały kobiety już w czasach PRL-u.

Zobacz wideo "To się wkłada do telewizora" - dzieci zastanawiają się do czego służyły pocztówki dźwiękowe

Sposób na ukrycie oponki rodem z PRL-u. Wystarczy jeden produkt

W czasach PRL-u kostiumy kąpielowe podobne do dzisiejszych bikini były rzadkością. Zamiast tego na plażach najczęściej widać było zestawy składające się z zabudowanej góry i spodenek z wysokim stanem. Jak jednak wiadomo, moda lubi wracać. Czy dzisiaj podobne stylizacje wpisują się w najpopularniejsze trendy?

Zabudowane kostiumy kąpielowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nie dość, że elegancko podkreślają sylwetkę, to w dodatku są w stanie ukryć niedoskonałości, takie jak np. oponka.  Stylizacja sprawdzi się nie tylko w okresie letnim. Warto o niej także pamiętać m.in. przy wypadach na basen.

Czerwoną herbatę można było kiedyś wypić w prawie każdym domu. Dziś prawie nikt o niej nie pamięta

W PRL-u Polacy nieświadomie spożywali napój, który może wspomóc proces odchudzania. Była nim czerwona herbata oolong, określana powszechnie spolszczoną nazwą ulung. W tamtych czasach był to najtańszy i najłatwiej dostępny napar tego typu.

Dziś za najzdrowszą herbatę uważa się jej zieloną odmianę. W rzeczywistości to właśnie wspomniana odmiana trunku zawiera najwięcej mikroelementów i kofeiny. Ponadto dzięki polifenolom ma pozytywny wpływ na przemianę materii, zmniejsza poziom cholesterolu w organizmie oraz reguluje wydzielanie żółci. Polecana jest osobom borykającym się z chorobami związanymi z nadciśnieniem, choć przed włączeniem jej do diety warto wcześniej skonsultować się z lekarzem. Jej spożywanie może też przyczynić się do szybszej utraty wagi.

Więcej o: