W tych miejscach wakacje dopiero się zaczynają. Październik jest tam wyjątkowo ciepły

Wakacje to dla wielu osób okres od czerwca do sierpnia, jednak coraz więcej turystów zaczyna decydować się na wyjazdy poza sezonem. Co ciekawe, istnieje wiele miejsc, w których nawet w październiku termometry wskazują wysokie temperatury. Gdzie warto wybrać się na wakacje w październiku? Odpowiadamy.

Wakacje w październiku? Jasne, dlaczego by nie - przecież to również świetny moment na wyjazd do miejsc, w których temperatura zachwyca, podobnie jak widoki i atrakcje. Jeśli masz opcję na zaplanowanie sobie urlopu poza głównym sezonem wakacyjnym, zastanów się nad wyjazdem w październiku do tych miejsc i poznaj zalety wakacji jesienią - jest ich naprawdę sporo. 

Zobacz wideo Sandra Kubicka musiała zacisnąć pasa. "Nie mogę sobie teraz pozwolić na wyjazdy"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wakacje w październiku. W tym terminie urlop może być jeszcze przyjemniejszy

W twoich planach był wyjazd na wakacje, ale te już się skończyły? Żaden problem, jeśli nadal chcesz wyjechać w ciepłe miejsce - pozwiedzać, odpocząć i opalać się nad basenem, warto wybrać się na urlop w październiku. Okazuje się, że wyjazdy w tym terminie niosą za sobą wiele pozytywnych aspektów - a najważniejszym jest oczywiście mniejsza ilość turystów. Bardzo często w szczycie sezonu turystów jest tak dużo, że trudno o znalezienie wolnego miejsca na plaży czy w restauracji. Jeśli nie lubisz tłoku, wakacje jesienią to coś dla ciebie. Dodatkowo obiekty hotelowe i apartamenty poza sezonem są zazwyczaj o wiele tańsze, więc zaoszczędzisz w ten sposób pieniądze. Gdzie warto wyjechać na wakacje w październiku? Oto kilka ciekawych miejsc

Gdzie na wakacje jesienią? Te destynacje zachwycą cię nie tylko temperaturą

Październik w Polsce to już czas jesieni i temperatura na zewnątrz nie zachęca większości osób do wychodzenia na spacery. Jeśli lubisz wysokie temperatury i dużą dawkę witaminy D, wakacje w październiku mogą ci tego dostarczyć. Świetnym miejscem na taki wyjazd będzie oczywiście Cypr -  średnia temperatura w październikowe dni waha się miedzy 27 a 29 st. Celsjusza, więc jest bardzo ciepło, a bilety lotnicze w tym okresie również są tańsze niż w sezonie.

Drugim miejsce jest popularny wśród Polaków Egipt. W październiku temperatura wynosi zazwyczaj ok. 29 st. Celsjusza, więc jest to idealna pogoda na plażowanie i opalanie się przy hotelowym basenie. Dodatkowo Egipt to miejsce z ciekawą historią, którą warto poznać, będąc na miejscu.

Kolejną propozycją jest wyjazd na piękną wyspę, a dokładnie na Maltę, gdzie temperatura w październiku może osiągać nawet 26 stopni Celsjusza. Będąc tam, warto odwiedzić  Vallettę - miasto wpisane na listę UNESCO. Cała wsypa zachwyca turystów oraz oferuje im wiele atrakcji, więc przed wyjazdem warto stworzyć plan zwiedzania. 

Więcej o: