Aktorka "Stranger Things" rezygnuje z kariery i wyznaje: Kazał jej poprosić mnie o trójkąt

Aktorka z serialu "Stranger Things" zaskoczyła fanów swoim wyznaniem. Wyjawiła, że kończy karierę aktorską. Powodem jest skandaliczne zachowanie producenta, które spotkało ją na jednym z planów filmowych. Doświadczyła molestowania seksualnego.

Grace Van Dien to młoda aktorka, która dała się zapamiętać przede wszystkim z roli Chrissy w popularnym serialu Netfliksa "Stranger Things". Fani nie mogli się doczekać, aż zobaczą aktorkę w kolejnych produkcjach, jednak ku ich zaskoczeniu, dziewczyna zawiesiła karierę. Powodem był bardzo nieprzyjemny incydent, który wydarzył się na innym planie zdjęciowym.

 
Zobacz wideo Przez 20 lat grał w najpopularniejszych serialach. Jego kariera wybuchła dzięki wąsom

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co się stało z Grace Van Dien? Aktorka wstrzymała karierę

Serial "Stranger Things" fani pokochali niemal od razu. Szczególnie czwarty sezon zapadł wszystkim w pamięć. W pierwszym odcinku poznaliśmy Chrissy, która odegrała krótką, ale bardzo ważną rolę. Wcieliła się w nią Grace Van Dien, a fani szybko zainteresowali się jej dalszą karierą. Dziewczyna zagrała później w takich produkcjach jak "V for Vengeance" czy "What Comes Around", ale obecnie zajmuje się prowadzeniem konta na Twitchu, gdzie regularnie robi streamingi z gier. Podczas jednego z nich wyjawiła niedawno, dlaczego nie planuje na razie powrotu na plan filmowy.

Aktorka doświadczyła molestowania seksualnego. "Kazał jej poprosić mnie o trójkąt"

Grace Van Dien odpowiedziała na pytania fanów dotyczące tego, dlaczego nie chce wrócić do kariery aktorskiej. Transkrypt z wypowiedzi można przeczytać na stronie portalu Variety.

Wiem, że niektórzy są na mnie źli, że odrzuciłam nowe projekty aktorskie i zdecydowałam się więcej streamować, ale faktem jest, że w kilku ostatnich projektach, nad którymi pracowałam, nie miałam najlepszych doświadczeń z niektórymi ludźmi, dla których musiałam pracować

Jak się okazuje, aktorka doświadczyła molestowania seksualnego. Nie podała jednak żadnych nazwisk ani informacji, przy którym filmie wówczas pracowała.

W jednym z ostatnich filmów, które zrobiłam, jeden z producentów poprosił mnie o… [chwila zawahania - red.] na przykład, wynajął dziewczynę, z którą sypiał, a potem kazał jej poprosić mnie o trójkąt. Takiego miałam szefa

Kobieta wyjaśniła również, że nie zgodziła się na tę propozycję. Praca przy grach video daje jej więcej satysfakcji i komfortu psychicznego, dlatego nie planuje na razie powrotu do aktorstwa.

Trzeba pamiętać, że molestowanie seksualne to nie tylko dotyk. Są to również niestosowne żarty i propozycje seksualne, składane wbrew czyjejś woli. Należy od razu reagować na takie zachowania i przeciwstawiać się nim.

 
Więcej o: