Suszarka do prania musi być odpowiednio ustawiona. Uważaj, aby nie popełnić tego błędu

Suszarka na pranie stojąca w pokoju to codzienność w wielu domach. Niestety często nie jest to zbyt efektywny sposób suszenia. Mamy jednak kilka sposobów, które pomogą ci z tym problemem. Te triki sprawią, że wysuszysz wszystko w okamgnieniu! Podpowiadamy także, czego lepiej nie robić.

Suszenie prania to często dość frustrujący i długi proces. Jeśli nie masz suszarki bębnowej, ubrania potrafią schnąć godzinami, a czasem i dniami. Mamy jednak kilka trików, dzięki którym twoje pranie szybko pozbędzie się wody. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Suszarka do ubrań musi stać w wannie. Pranie wyschnie błyskawicznie

Ustawienie suszarki na pranie może mieć duże znaczenie. Jeśli wstawisz ją do wanny, efekty zobaczysz bardzo szybko. Po pierwsze woda, która będzie kapać z mokrych ubrań, nie uszkodzi twojej podłogi. Po drugie oszczędzisz sporo przestrzeni w domu. Jednak co najważniejsze wiele osób w łazience ma zamontowany osuszacz powietrza. Jeśli posiadasz coś takiego u siebie w domu, to twoje pranie wyschnie w zaledwie kilka godzin. Włóż suszarkę z praniem do wanny i włącz osuszacz powietrza. To najlepszy sposób na suszenie, jeśli nie masz suszarki bębnowej.

Suszarka do ubrań stojąca przy oknie też świetnie się sprawdzi. Parę minut i pranie będzie suche

Jeśli ustawisz suszarkę przy oknie, a następnie szeroko je otworzysz, pranie może wyschnąć nawet w godzinę. Pamiętaj jednak aby dowiedzieć się najpierw jaka jest wilgotność powietrza na dworze. Przy wysokim poziomie, pranie może schnąć nawet dłużej niż zwykle. Wybierz więc suche dni. Pamiętaj też, aby prawidłowo ustawić suszarkę. Nie powinna ona stykać się z meblami czy też ścianą. Zapewnij dobry przepływ powietrza, a pranie wyschnie znacznie szybciej.

Suszarka na pranie stojąca w mieszkaniu to standard. Czego należy się wystrzegać?

Suszarka bębnowa to oczywiście najlepszy i najszybszy sposób na wysuszenie prania. Nie każdego jednak na nią stać, ale też nie każdy ma ją gdzie postawić. Triki na suszenie prania na stojącej suszarce na pewno się w takiej sytuacji przydadzą. Czego jednak się wystrzegać? Podpowiadamy:

  • Nie zapominaj o odstępach - jeśli pranie będzie zbyt blisko siebie, suszenie przebiegnie znacznie wolniej. Zachowaj odpowiednie odstępy.
  • Pomyśl o wieszakach - rozwieszanie niektórych części garderoby na wieszakach często jest znacznie lepszym pomysłem.
  • Wysokie obroty - ustaw wysokie obroty podczas prania, aby odwirować jak najwięcej wody.
Więcej o: