Jak prać kurtkę puchową? Wrzuć je do bębna i nastaw program. Ten trik uratuje materiał przed zbiciem

Pranie kurtki puchowej potrafi przysporzyć wiele problemów. Nie wystarczy wrzucić ubrania do pralki i włączyć. Warto zastosować pewien trik, dzięki któremu kurtka zachowa swoją puszystość i będzie wyglądać jak świeżo po zakupie. Wyjaśniamy, jak prać kurtkę puchową.

Pomimo marca pogoda wciąż nas nie rozpieszcza. Warto nie chować jeszcze kurtki puchowej do szafy. Lepiej wyprać ją na wypadek nagłego spadku temperatur. Wiele osób boi się wkładać taką kurtkę do pralki z obawy o zrolowanie puchu, który od nadmiaru wilgoci może spleśnieć. Są jednak na to sposoby, Sprawdź, jak wyprać kurtkę puchową, aby jej nie zniszczyć.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać kurtkę puchową? Zapamiętaj te zasady

Zanim zabierzesz się za pranie, sprawdź metkę doszytą do kurtki. Na niej znajdziesz potrzebne informacje odnośnie tego, jak czyścić dany model ubrania. Jeśli metka została obcięta, zastosuj się do kilku zasad, by nie zniszczyć materiału. W pierwszej kolejności wyczyść pojemniki na proszek i płyn, by zalegające detergenty nie ubrudziły kurtki. Następnie wyciągnij wszystko z kieszeni, zapnij kurtkę i wywróć ją na drugą stronę. Tak przygotowaną odzież włóż do pralki.

Pranie kurtki puchowej. Ten triki pomoże z materiałem

Zanim ustawisz program, zastosuj pewien trik, dzięki któremu kurtka nadal będzie puszysta po praniu. Wystarczy wrzucić do bębna kilka piłek tenisowych. Rozbiją puch, a dzięki swojej miękkiej powłoce nie zniszczą pralki od środka. Następnie wybierz łagodne detergenty i ustaw delikatny program. Najlepszy będzie ten z maksymalną temperaturą do 30 stopni Celsjusza i niskimi obrotami. Jeśli kurtka po wyciągnięciu z pralki wygląda na mniejszą, nie przejmuj się. Po wyschnięciu wróci do swojej pierwotnej formy. Po takim praniu kurtka zachowa swoją jakość jak po zakupie.

Jak suszyć kurtkę puchową? Zastosuj się do instrukcji

Właściwe pranie to jeszcze nie wszystko. Ważny jest również sposób, w jaki suszysz swoją kurtkę. Jeśli posiadasz suszarkę bębnową, nie musisz się niczym przejmować. W przeciwnym razie zastosuj się do tej instrukcji:

  1. Na początek odciśnij kurtkę z nadmiaru wody. 
  2. Następnie wybierz miejsce oddalone od źródła ciepła, gdyż wysoka temperatura może zniekształcić materiał.
  3. Rozłóż kurtkę na płasko na zwykłej suszarce i co jakiś czas oklepuj ją dłońmi, by rozbić puch.
  4. Gdy ubranie wyschnie z jednej strony, obróć je na drugą.
Więcej o: