Płyn do zmiękczania tkanin może mieć znacznie więcej zastosowań, niż się wydaje. Niektóre zaskakują

Niezaprzeczalnie płyn do zmiękczania tkanin jest naprawdę pomocny w trakcie prania, jednak nie tylko w tej dziedzinie możesz go efektywnie używać. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj kilka genialnych sposobów na wykorzystanie płynu do zmiękczania tkanin.

Wiele produktów codziennego użytku można użyć w niebanalny sposób. Nie zawsze zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem. Jednym z nich jest płyn do zmiękczania tkanin. Można go użyć jeszcze na kilka innych sposobów. Koniecznie musisz je poznać. Mogą się bardzo przydać.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Artystów na pewno zainteresuje to zastosowanie. Płyn do zmiękczania tkanin pomoże ci się pozbyć farby z pędzli

Jeśli na co dzień pracujesz z pędzlami i farbą, to wiesz, jak ciężko czasem jest usunąć substancję z narzędzi. Z pomocą może przyjść płyn do zmiękczania tkanin. Wystarczy, że wypłuczesz pędzle w wodzie wymieszanej z odrobiną specyfiku. Następnie należy go wytrzeć do sucha i przechowywać jak zawsze. Kiedy następnym razem zapragniesz go użyć, poczujesz ogromną różnicę. 

Nie lubisz owadów i wolisz, żeby nie zbliżały się do miejsc, w których przebywasz? Mamy rozwiązanie

Płyn do zmiękczania tkanin może świetnie nadać się także jako odstraszacz owadów. Większość z nich ucieka od ostrych zapachów. Z tego powodu zmiękczacz będzie idealnym sposobem na odpędzenie ich z niepożądanych miejsc. Napełnij butelkę ze spryskiwaczem wodą i dodaj kilka kropel specyfiku. Następnie rozpyl mieszankę w miejscach, gdzie najczęściej pojawiają się nieproszeni goście. Owady powinny uciec w popłochu.

Szykujesz remont w mieszkaniu i wiesz, że trzeba będzie ściągnąć starą tapetę? Użyj tej mikstury

Płyn do zmiękczania tkanin idealnie nada się również do pomocy przy usuwaniu tapet ze ścian. Wystarczy, że pełną miarkę substancji dodasz do 250 mililitrów wody i dobrze wymieszasz. Następnie przy pomocy gąbki lub szmatki rozprowadź miksturę po tapecie, którą zamierzasz usuwać. Zostaw na 20 minut i rozpocznij zdzieranie. Dzięki temu tapeta powinna znacznie łatwiej oddzielać się od ściany.

Więcej o: