Dlaczego ogórki w marketach są zapakowane w folię? Ten nieoczywisty powód zaskakuje

Na stoisku z warzywami w markecie, możesz zważyć produkt i nakleić naklejkę, bez konieczności zawijania go w torbę foliową. W przypadku ogórków szklarniowych wybór poniekąd jest podejmowany za nas. Dlaczego ogórki w sklepach są już zapakowane w folię?

Ogórek jest warzywem, którego wręcz nie może zabraknąć w kuchni. Jest świetnym dodatkiem na kanapki, sałatek, tortilli, czy nawet do zupy. Co dla wielu osób może być ważne, jest nie tylko smaczny, ale i niskokaloryczny. W sklepach mamy do wyboru szeroki asortyment ogórków - gruntowe, konserwowe, kiszone czy szklarniowe. Jednak tylko szklarniowe możemy spotykać w sklepach, zapakowane w plastikową folię. Dlaczego?

Zobacz wideo Czy wiecie, że mamy tyle samo włosów co szympansy? [PRACOWNIA BRONKA]

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego ogórki szklarniowe pakowane są w folię? Powód zaskakuje

Warto wiedzieć, że ogórki szklarniowe często w przeciwieństwie do ogórków gruntowych są importowane. To między innymi dlatego folia stanowi dla takiego ogórka barierę ochronną, gdyż bez folii ogórek jest narażony na uszkodzenia mechaniczne w transporcie. To jednak nie jest jedyny powód.

Ogórek w większości składa się z wody. Jeśli woda z niego wyparuje, warzywo staje się pomarszczone, mało sprężyste i nieapetyczne. Owinięte w ten sposób ogórki mogą przetrwać nawet do dwóch tygodni, ponieważ folia zatrzymuje całą wodę w warzywie. Kolejnym ważnym elementem jest ochrona ogórków przed czynnikami zewnętrznymi, tj. zanieczyszczenia, czy przed wydzielany przez niektóre owoce etylen, który może znacznie krócić długość świeżości ogórka. 

Młoda kobieta Najpiękniejsze życzenia i wierszyki na Dzień Kobiet. Zaskocz ukochaną

Dlaczego warto jeść ogórki? Te warzywa są bardzo zdrowe

Mimo iż ogórki składają się głównie z wody, są bardzo wartościowym dodatkiem w codziennej diecie. Zawierają aż 15 z potrzebnych nam witamin i minerałów. Wspomagają metabolizm oraz zapobiegają zatrzymywaniu się wody w organizmie. Mają właściwości wzmacniające włosy oraz paznokcie. Korzystnie wpływają na ciśnienie krwi i pracę serca. 

Jak dbać o storczyki? Jak dbać o storczyki? Sięgnij po to warzywo, a pięknie rozkwitnie

Zastosowanie ogórków w kosmetykach. Pomagają na cerę!

Ogórki mają pozytywny wpływ również na naszą cerę. Ogórek jest często spotykanym składnikiem w kremach, maseczkach i peelingach. Mają one właściwości nawilżające, odświeżające i oczyszczające.

Nietrafione prezenty na Dzień Kobiet. Lepiej ich unikaj, jeśli nie chcesz zaliczyć miłosnego faux pas Nietrafione prezenty na Dzień Kobiet. Te rzeczy najlepiej omijaj z daleka

Więcej o: